« vissza a döntő oldalára

Elfáradt az OSE, nyert a Zsíros Akadémia

2022. május 20.
Elfáradt az OSE, nyert a Zsíros Akadémia Az OSE Lions csapata 3 negyedig tudta magát tartani a Zsíros Akadémia ellen, utána sajnos elfáradt, és veszített 64-88-ra.

Izgalmas első negyedet láthattunk, kosárra kosár volt a válasza a két csapatnak. Egy dudaszós két pontossal az OSE Lions csapata szerezhette meg az vezetést (18-16). A második játékrészben sem dőlt el még semmi. A Zsíros Akadémia, Nagy Ágoston vezetésével előnyt szerzett a nagyszünetre (36-41).

A harmadik negyedben egy fizikális párharcot láttunk, feltüzelt játékosokkal. Az Oroszlány több hibával játszott, amit a Kőbánya meg is büntetett. A játékrész végére 12 pontra növelték előnyüket (55-67). A záró negyedben már nem volt kérdés, ki nyeri a meccset. Az OSE csapata elfáradt és a fővárosiak ezt kihasználva bebiztosították maguknak a győzelmet. A mérkőzés vége 64-88 a Zsíros Akadémiának.

A mérkőzés során az Oroszlányban dupla-duplázott Kaiser Zoltán, aki 10 pontot és 10 lepattanót szerzett.

Gurszky Gergő: Gratulálok a Zsíros Akadémiának a győzelemhez, teljesen megérdemelten nyerték meg a meccset! Tompák voltunk, és nem tudtunk alkalmazkodni bizonyos szituációkhoz. Nagy lehetőség kapujában álltunk, nem tudtunk most élni vele, de nem adjuk fel, küzdünk tovább! Büszke vagyok a csapatomra a vereség ellenére is!

Tápai Zsolt: Nagyon akartuk ezt a győzelmet és ennek megfelelően rengeteget tettünk érte. Hatalmas akarattal és elánnal kosárlabdáztunk, aminek nagyon örültem. Gratulálok az oroszlányiaknak, mert szuper csapatuk van. Fontos győzelem volt, de még egy nehéz feladat hátra van!

MVM OSE Lions U14 A – Zsíros Akadémia Kőbánya A 64-88 (18-16, 16-25, 19-26, 9-21)

MVM OSE Lions U14 A: Pap 23/6, Vorsléger 2, Lazók 9/9, Manner, Baráth. Csere: Czermann 7, Cozma, Flekenstein, Kaiser 10, Fekete 10, Magyar 3/3, Horváth B.I. Vezetőedző: Gurszky Gergő

Zsíros Akadémia Kőbánya A: Boronyai 21/3, Horváth B. 14, Kovács Z., Pelle 7, Bacskó. Csere: Tenke, Halász, Eszenyi 16, Szűk, Nagy Á. 25, Dobos, Nagy B. 5. Vezetőedző: Tápai Zsolt