Elődöntőbe jutott csapatunk!

2019. március 15.
Elődöntőbe jutott csapatunk! Csapatunk a BK NH Ostrava ellen kezdte az U16-os EYBL rájátszását, Branislav Jemc tanítványai ponterős játékkal és jó lepattanózással magukhoz ragadták az előnyt, és bár többször zárkózott tíz ponton belülre a cseh együttes, a pécsiek közül mindig volt valaki a pályán, aki tovább tudta lendíteni csapatát a holtponton. A végeredmény magabiztos, 91-73-as pécsi siker lett, ezzel csapatunk elődöntős az EYBL rájátszásában.
Jól kezdte a csehek elleni találkozót a Pécs, szépen kijátszott helyzetekkel 2 perc elteltével már 9-2 állt az eredményjelzőn. Az Ostrava azonban felzárkózott, pontos külső dobásokkal pedig a negyed közepére átvették a vezetést is (11-12). A negyed végeredményét Staubach büntetői állították be, 26-22-es pécsi előnnyel kezdődhetett a második játékrész. Csapatunk megőrizte ponterősségét a következő tíz percben is, és tovább növelte a differenciát ebben a szakaszban elsősorban Hiezl Bálint és Kazy Balázs révén, így a félidőre 53-37-es pécsi vezetéssel mehettek a csapatok.

A harmadik negyed elején tartotta csapatunk a közel húszpontos előnyt, a játékrész közepén azonban eladott labdákból szerezhettek ziccereket az ostravaiak, a koncentrációs hibákat kihasználva 61-52-nél tíz ponton belülre zárkóztak a csehek. A Pécs vezérei továbbra is Kazy Balázs, James Nnaji és Hiezl Bálint voltak, pontjaikkal ismét nőtt a különbség a két csapat között (72-55). Az utolsó negyedet az Ostrava kezdte jobban, Weig triplájával pedig ismét tíz ponton belül volt a cseh csapat (77-69). Rákosi Kornél villant: ziccerével majd Staubachnak kiosztott gólpasszával stabilizálta a különbséget, James Nnaji mind védekezésben, mind támadásban kiemelkedett palánk alatti munkájával. A végeredmény magabiztos, 91-73-as pécsi siker lett, ezzel csapatunk elődöntős az EYBL rájátszásában.

U16 European Youth Basketball League

2019.03.15. Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémia

Rátgéber Akadémia-BK NH Ostrava 91-73 (26-22, 27-15, 19-18, 19-18)

Rátgéber Akadémia: Kazy 25/9, Nnaji 21, Hiezl 16, Staubach 12, Rákosi 8, Meszlényi 8/3, Bánfi 1, Rátgéber-.

Branislav Jemc: Kemény mérkőzés volt egy agresszívan játszó ellenféllel szemben. Gyakran változtatták meg a védekezésüket, zóna press-t alkalmaztak, de jól tudtunk reagálni, jól játszottunk és ez a lényeg. Ezzel a győzelemmel kvalifikáltuk magunkat az elődöntőbe, alig várjuk a holnapi mérkőzést!