Elődöntőt ért a csodás kezdés!

2021. május 05.
Elődöntőt ért a csodás kezdés! Mint egy hurrikán, olyan volt kadett leány A csapatunk a Zsíros Akadémia elleni mérkőzés első negyedében, szinte elsöpörte ellenfelét – 19 ponttal győztünk, s készülhetünk az elődöntőre.

Nagyon jó volt látni a lányokat az A-döntő első mérkőzésén! Semmi megilletődöttség, semmi felesleges izgalom – ehelyett maximális koncentráció, remek ritmus, lehengerlő kezdés. Mire a Zsíros Akadémia felocsúdott, olyan előnybe kerültünk, amelyet a folytatásban nem lehetett leadni, az első negyed után 17 ponttal (34-17) vezettünk. Egy vezetőedző mindig ilyesmiről álmodik. A folytatás már sokkal kiegyenlítettebb volt, de az egészen kiválóan játszó Palásti Julianna vezetésével csapatunk nem engedte, hogy az ellenfél közelebb lopakodjon, őriztük a különbséget. Végül 96-77-re győztünk, s készülhetünk az elődöntőre, amelyben a Vasas Akadémiával találkozunk.

Csapatunkban Palásti Julianna tripla-duplázott ezen a mérkőzésen, 35 pontja mellett 11 lepattanót szerzett és kiharcolt 12 faultot is. Nagyon jól játszott Varga Napsugár is, aki 18 pontot dobott úgy, hogy mindössze egy duplát hibázott el, mindhárom triplakísérlete után a gyűrűben landolt a labda, leszedett 8 lepattanót és kiosztott 7 blokkot.

Szentpáli Gergő: – Gratulálok az egész csapatnak! Hatalmas energiával kezdtük a mérkőzést, ami döntőnek bizonyult a végeredmény tekintetében is. A szezon egészét tekintve teljes mértékben megérdemlik a lányok, hogy éremért harcolhassanak. Pénteken teher nélkül, felszabadultan léphetünk pályára, biztos vagyok benne, hogy óriásit fog küzdeni mindenki.

NKA Pécs A–Zsíros Akadémia 96-77 (34-17, 21-21, 19-21, 22-18)

Kadett leány bajnokság, országos A-döntő, Budapest. NKA Pécs A: Palásti 35/3, Tőczik 8, Szakolczi 6, Varga N. 18/9, Kohn 6. Csere: Simon D. 11/9, Szűcs A. 3/3, Halmágyi Kata 5, Piukovits 2, Fekete 2, Szantner, Szakács. Vezetőedző: Szentpáli Gergő.