Elsősorban a jó védekezésnek köszönhetjük a győzelmet

2022. január 20.
Elsősorban a jó védekezésnek köszönhetjük a győzelmet Győzelemmel kezdte a rájátszást junior leány U17-es csapatunk, amely hazai pályán magabiztosan nyert az Atomerőmű-KSC Szekszárd ellen.

Lendületes játékkal és agresszív védekezéssel kezdte fiatal csapatunk a mérkőzést, aminek hamar meglett az eredménye, az 5. percben már 10 ponttal vezettünk. A nagyszünetig folyamatosan növeltük az előnyünket (félidő: 42-20), s bár a folytatásban nem tudtunk még jobban elhúzni a vendégektől, mert támadásban akadtak hullámvölgyeink, a védekezésünk továbbra is jól működött, így nagyon magabiztosan, nagy különbséggel nyertünk.

Eördögh Edit: – Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, ismét a védekezésünk hozta meg a sikert, hiszen ötven ponton tudtuk tartani ellenfelünket. A második félidőben kicsit hullámzott a támadójátékunk, de mindig volt valaki, aki átlendítette csapatunkat a holtponton. Ezek a junior meccsek nagyon sokat segítenek a játékosok fejlődésében, javítjuk a hibáinkat és keményen dolgozunk tovább!

NKA Pécs U17–Atomerőmű-KSC Szekszárd 71-50 (23-14, 19-6, 18-14, 11-16)

NKA Pécs U17: Küllős 10, Simon D. 6/3, Subotic 13/6, Árvai 15/9, Varga N. 4. Csere: Piukovits 9/3, Szantner Sz. 5, Bercsi 9/3, Fekete, Bojtár Bettina, Kropp A. Edző: Eördögh Edit.