Ez fantasztikus bemutatkozás volt!

2021. június 03.
Ez fantasztikus bemutatkozás volt! Nagyon kellemes meglepetéssel indította a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságot U20-as fiú csapatunk, amely az első csoportmeccsén rögtön legyőzte az NB I. A-csoportban első helyezett, bivalyerős Egis Körmendet!

Az NB I. A-csoport éléről érkező Körmendet a szövetség hivatalos honlapja az U20-as országos döntő egyik esélyeseként aposztrofálta. Nos, mi rögtön az első fordulóban alaposan összekuszáltuk a szálakat azzal, hogy legyőztük!

Repülőrajtot vettünk a mérkőzésen, csodálatosan kezdtünk: minden dobásunk betalált, így pillanatok alatt elmentünk 11-0-ra! Sajnos hamar felébredt a Körmend, hogy aztán nekik minden, nekünk semmi se sikerüljön, és máris 14-11 volt oda…

A folytatásban már egyik csapat sem tudott igazán meglépni a másiktól. A nagyszünetben 40-40-et mutatott az eredményjelző, vagyis ekkor már abszolút érezhető volt, hogy verhető ez a Körmend! A fiúk pedig le is akarták győzni! A harmadik negyed a miénk volt, hatpontos előnyre tettünk szert, ami jó kiindulópontot jelentett az utolsó felvonásra.

Ez a tíz perc aztán a végletekig kiélezett, borzasztóan izgalmas csatát hozott! A 37. percben 71-71-re állt a mérkőzés… Jó volt látni, hogy tét ide, nyomás oda, a fiúk egy pillanatra sem remegtek meg, taktikusan és harcosan kosárlabdáztak, aminek meglett az eredménye. Benke Krisztián a legjobbkor szedett védőlepattanót, amikor pedig ellenfelünk az utolsó másodpercekben 74-73-as vezetésünknél támadhatott a győzelemért, ragyogóan védekeztünk, és végül egy ponttal megnyertük a meccset!

Szép volt, fiúk!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak és a Körmendnek is! Igazi presztízsmeccs lett ebből az összecsapásból, egy dobás döntött a mérkőzés kimeneteléről. A második félidőben a megbeszéltek szerint játszottunk, szerencsére ez végül győzelmet ért.

Egis Körmend U20–NKA Pécs U20 73-74 (21-20, 19-20, 12-18, 21-16)

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, fiú U20-as országos döntő, A-csoport. Egis Körmend U20: Oroszi 13/9, Kiss M. 9/3, Kenéz 21, Takács 21/15, Balogh 4. Csere: Habel 2, Németh 2, Herczeg 1, Hiezl. Vezetőedző: Kocsis Tamás. NKA Pécs U20: Váits 14/3, Lados 6, Benke 19/12, Scherer 10/6, Gáspár M. 9. Csere: Kollár 5/3, Molnár 2, Herger 7, Meszlényi 2, Bálint B. Vezetőedző: Sértő Ádám.

Pénteken két mérkőzés vár ránk, 11 órakor az Alba Fehérvárral, 17-kor pedig a TF-BP U20-szal találkozunk.

A csoport másik mérkőzésén: Alba Fehérvár U20–TF-BP U20 87-69.