Ez igen! Második helyen zárta a nívós zágrábi tornát U14-es fiú csapatunk!

2022. január 01.
Ez igen! Második helyen zárta a nívós zágrábi tornát U14-es fiú csapatunk! Évek óta részt vesz már Akadémiánk csapata a zágrábi rangos nemzetközi tornán, de most sikerült csak először döntőznie. A fiúk végül a második helyen végeztek, Rácz Gábor pedig bekerült az All Star ötösbe.

Élménydús, emlékezetes, nem mellesleg pedig nagyon sikeres volt Akadémiánk U14-es fiú csapata számára a két ünnep között Zágrábban megrendezett nemzetközi torna. A mezőny az előző évekhez hasonlóan ezúttal is nagyon erős volt, a 24 csapat között itt volt például a Cibona Zagreb és az Olimpija Ljubljana is.

Csapatunk a csoportmeccsek során a KK Larus Zagrebet, majd a KK Dubravát is nagy különbséggel verte, majd a negyeddöntőben a Zadar sem jelentett akadályt. Az elődöntőben a Bosco Zagreb ellen már szoros meccset játszottunk, de ezt is megnyertük, így bejutottunk a fináléba. A tornagyőzelmet végül nem sikerült megszereznünk, mert az Olimpija Ljubljana jobbnak bizonyult nálunk, de a fiúk így is nagyon büszkék lehetnek a teljesítményükre!

Bolyos Róbert vezetőedző: – Gratulálok a csapatomnak a szép eredményhez! Nagyon színvonalas tornán vettünk részt. A keresztjáték során lejátszott három mérkőzésünkből nagyon sokat tudtunk tanulni. Három képzett, erős ellenféllel találkoztunk, akik nagyon agresszív, gyors kosárlabdát játszottak. Mind a Zadar, mind a Bosco elleni meccsünkön fegyelmezetten, de agresszívan védekeztünk, ezzel többször ki tudtuk javítani a támadásban elkövetett hibáinkat. A döntőben egy rendkívül képzett és fizikális ellenféllel találkoztunk. A szoros első félidőt követően a harmadik negyed közepén már látszott a csapaton a fáradtság, nem koncentráltunk eléggé sem támadásban sem védekezésben. Ezzel együtt nagyon büszke vagyok a srácokra, látszik rajtuk a folyamatos fejlődés. Minél több ilyen mérkőzésre van szükségünk annak érdekében, hogy mind egyénileg, mind csapatszinten tanuljunk, és kijavítsuk az esetleges hibáinkat!

Eredményeink: NKA Pécs–KK Larus Zagreb 37-16, NKA Pécs–KK Dubrava 63-10, NKA Pécs–KK Zadar 39-22, NKA Pécs–Bosco Zagreb 41-38. A döntőben: NKA Pécs–Olimpija Ljubljana 35-50.

A torna All Star csapatába beválasztották Rácz Gábort!