Ez is megvan! Kőkemény, férfias csatában kiharcoltuk az ötödik mérkőzést!

2022. május 05.
Ez is megvan! Kőkemény, férfias csatában kiharcoltuk az ötödik mérkőzést! Óriási nyomás alatt lépett ma pályára felnőtt férfi csapatunk a Jászberény ellen, hiszen mindenki tisztában volt vele, ha törik, ha szakad ezt a meccset meg kell nyernünk azért, hogy mindent eldöntő ötödik összecsapásra kényszerítsük elődöntős ellenfelünket! Az örömhír az, hogy szombaton utaznunk kell!!!

A negyedik mérkőzés előtt egyik csapat sem hibázott hazai pályán. A Jászberény hozta az első és a harmadik meccset saját otthonában, mi pedig behúztuk a másodikat – ezzel 2-1-re ellenfelünk vezetett az elődöntős párharcban. Most pedig úgy érkeztek hozzánk a feljutásra hajtó vendégek, hogy nyerni akarnak, és ezzel lezárják a csatát.

De mi egyáltalán nem ezt akartuk! A fiúk ezúttal is a győzelemért léptek pályára, azért, hogy 2-2-re módosítsák az állást, s hogy szombaton harmadszor is elutazzanak Jászberénybe!

Mindent meg is tettek azért, hogy ez összejöjjön! Az első percektől kezdve óriási csatát látott a szép számú közönség, igazi férfi meccs volt ez a maga tempójával és keménységével. Az első negyedben nagyon megszórtak bennünket a vendégek, a 26 kapott pont nem nézett ki jól, de aztán szigorítottunk a védekezésünkön. A második negyed már a mi szájízünk szerint alakult, egymás után dobáltuk a triplákat (hetet vágtunk be távolról!), aminek köszönhetően átvettük a vezetést, s a nagyszünetben 49-39 állt az eredményjelzőn. Jól nézett ki!

Persze mindenki tudta, hogy ez még nem jelent semmit, ez a meccs nincs megnyerve, főleg úgy, hogy kézsérülés miatt elveszítettük Bíró Leventét. A társak azonban helyette is harcoltak a folytatásban! Öröm volt nézni, Nemanja Djordjevicet, aki gigászi küzdelmet vívott a palánk alatt: megesett, hogy két védővel a nyakán, hátán fordult a gyűrű felé. A 26. percben szerb centerünk két büntetőjével már 15 ponttal, 62-47-re vezettünk, s egyre inkább úgy tűnt, meglesz a meccs! Érezte ezt a közönségünk is, fergeteges volt a hangulat!

De a vendégek csak nem akarták feladni. Az utolsó negyedben is pokoli szívósan, nagyon keményen küzdöttek, irtózatos energiákat kellett mozgósítanunk azért, hogy célba érjünk! Szerencsére Scherer keze az utolsó felvonásban sem remegett meg, fapofával dobálta a kosarakat – 11 pontot dobott ebben a forró szituációban. A 39. percben Velkey hármasával még feljöttek a vendégek mínusz 5-re (85-80), de többre nem futotta az erejükből. Az utolsó perc faultháborújából mi jöttünk ki jobban, így végül 93-85-ös győzelmet arattunk!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Nagyon kemény meccs volt, tudtuk is, hogy ilyen lesz. A játékosaim többségének ez a második playoff az életében, most egy olyan szituációval találkoztak, hogy vagy győzöl, vagy mész haza. Nagyon bátran küzdöttek negyven percen keresztül, ennek köszönhették a sikert. Mostantól csak a szombati mérkőzésre szabad fókuszálnunk, minden eddigi történést el kell felejtenünk!

Földi Sándor: – Nagy küzdelemben, jó játékkal kiegyenlítették a párharcot a pécsi akadémisták. Remélem, hogy a következő, ötödik meccs után mi örülünk majd jobban!

A párharc állása 2-2, a mindent eldöntő ötödik mérkőzésre szombaton 18 órakor kerül sor Jászberényben!

NKA Pécs–Jászberény 93-85 (22-26, 27-13, 20-20, 24-26)

Férfi NB I. B Piros csoport, elődöntő, 4. mérkőzés. NKA Pécs: Lados 16/9, Meszlényi, Benke 9/3, Rátvay 4, Djordjevic 30/9. Csere: Scherer 22/18, Kocsis 3/3, Kollár, Bíró L. 5/3, Váits 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Jászberény: Nagy S. 12/6, Velkey 16/12, Olasz 6, Meleg K. 10, Rakic 9. Csere: Rosic 18/12, Kucsora 6/6, Homoki 4, Várbíró, Lewis 4. Vezetőedző: Földi Sándor.