Ezen a meccsen nem csak mi maradtunk alul

2021. január 23.
Ezen a meccsen nem csak mi maradtunk alul A Salgótarján elleni oda-vissza siker után nagyon bíztunk benne, hogy a MAFC-ot is legyőzzük – sajnos nem sikerült. Tanulságos mérkőzést vívtunk. Volt minden, kis híján kocsmai bunyó is.

A mérkőzés elején úgy tűnt, nem lesz semmi probléma. Vezettünk, ellenfelünk nem tudta velünk tartani a lépést, Benke Krisztiánnak pedig sült a keze, még öt perc sem telt el, amikor már nyolc pontnál tartott. Na meg két faultnál…

Az első negyed végén aztán olyasvalami történt, ami teljesen összekuszálta a szálakat. A vendégek kulcsjátékosa, Csapai Péter a játékvezetői sípszó után két kézzel ellökte Gáspár Mátyást (ahogy a kocsmában szokás), amiért kiállításnak kellett volna következnie. Elmaradt, pedig egyértelmű volt a szituáció. Csapai maradt a pályán, hogy aztán 25 pontjával a mezőny legeredményesebb játékosa legyen!

Fiatal csapatunk a folytatásban meg sem közelítette valós tudását. A nagyszünetben ugyan még nekünk állt a zászló (40-38), a harmadik és a negyedik negyed azonban katasztrofális volt a mi szempontunkból. Bár vezetőedzőnk, Ivica Mavrenski mindent megpróbált, kereste a megoldást, semmi sem működött. A védekezésünk szétesett, és támadásban is rendre rossz megoldásokat választottunk – amikor dobni kellett volna, nem dobtunk, amikor nem kellett volna, elvállaltuk.

Nem lehetett más a vége, mint vereség. De ezen a meccsen nem csak mi maradtunk alul. A játékvezetőket gyakorlatilag palira vették, ahogy a mi kezünkből, úgy az övékből is abszolút kiesett az irányítás. Tanulságos mérkőzés volt ez számunkra.

Ivica Mavrenski: – A MAFC az elejétől fogva tudta, hogy mit akar, irányította a mérkőzést. A nagyszünetben még egálban voltunk, a folytatásban azonban kihagytuk a dobásainkat, összezavarodtunk védekezésben és támadásban is. Otthon játszottunk, ennek ellenére csak hatvanöt pontot dobtunk, ennyivel nem lehet nyerni! Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez!

Garai Péter: – Gratulálok a győzelemhez!

NKA Pécs–MAFC 65-85 (24-17, 16-21, 11-28, 14-19)

Férfi NB I. B Piros csoport. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: Varga Zoltán, Borgula György, Drenyovszki Dániel. NKA Pécs: Fülöp Zs. 2, Benke 11/6, Scherer 7/3, Kocsis 2, Karavdic 14/6. Csere: Váits 3, Lados 9, Gáspár M. 8, Rosic 9/3, Kollár. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. MAFC: Polgárdy 20/6, Tóth P. 22/12, Németh 2, Komma 2, Csapai 25/3. Csere: Lakits 7/3, Biber 3, Pfandler, Herló 4/3, Bősze, Baráz. Vezetőedző: Garai Péter.