Ezúttal is győzelmet ért a jó védekezés

2021. március 03.
Ezúttal is győzelmet ért a jó védekezés Magabiztosan nyert hazai pályán junior fiú B csapatunk, amely a Veszprémet múlta felül.

Jól indult számunkra a mérkőzés, megnyertük az első negyedet, a másodikban viszont a vendégek voltak jobbak, így a nagyszünetben egálra állt a bajnoki (27-27). A folytatásban javítottunk a védekezésünkön, aminek köszönhetően szépen elhúztunk, s végül 17 ponttal győztünk.

Csapatunkban Slézia Máté dupla-duplázott, 10 pontot és 10 lepattanót szerzett – örömteli, hogy hónapok óta jó teljesítményt nyújt.

Zalay Zoltán (szakmai igazgató-helyettes): – Nehezen adta meg magát a Veszprém, meg kellett dolgozni ezért a sikerért is. A jó védekezés volt a győzelem kulcsa: csak a második negyedben nem voltam vele teljesen elégedett, a mérkőzés többi részében viszont nagyon jól védekeztek a fiúk.

NKA Pécs B–Veszprém 70-53 (16-11, 11-16, 23-12, 20-14)

Junior fiú bajnokság, rájátszás. NKA Pécs B: Egédi 23/9, Slézia 10, Maretics 6, Gémes 9, Vasas 4. Csere: Szabó G. 6, Zalay B. 3/3, Habling 7/3, Hidegkuti 2. Megbízott edző: Zalay Zoltán.