Ezúttal nem volt esélyünk

2020. február 01.
Ezúttal nem volt esélyünk Tizenegy pontos vereséget szenvedett a Vásárhelyi Kosársuli otthonában Akadémiánk férfi NB I. B-s csapata.
Az Újpest ellen csütörtökön rangadót vívott férfi csapatunk az NB I. B Zöld csoportjában, s egy remek mérkőzésen kicsikarta a győzelmet. Ivica Mavrenski fiatal tanítványai fél órával később már az U20-as bajnokságban bizonyítottak, majd két nap múlva újabb feladat várt rájuk: Hódmezővásárhelyen előbb egy U20-as, majd egy felnőtt derbi.
Hiába, teher alatt nő a pálma.
Az U20-as mérkőzés nem okozott semmi problémát, Akadémiánk veretlen csapata ezúttal is magabiztosan nyert, ám az ezt követő felnőtt csata már nem a mi szájízünk szerint alakult. A házigazdák az első és a második negyedet is behúzták három–három ponttal, de ekkor még azt gondoltuk, hogy a folytatásban lesz erőnk a fordításra. Nem volt. A harmadik felvonásban tovább nőtt a különbség (67-56), s bár mindent megpróbáltak a fiúk, az utolsó negyedben sem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, így elszenvedték negyedik vereségüket.
Csapatunkban Meleg Gergő szerezte a legtöbb pontot, 22-ig jutott. Sajnos a lepattanók terén egyértelműen jobb volt ellenfelünk, 42-t kaparintottak meg, míg mi mindössze 28-at.

Vásárhelyi Kosársuli–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 84-73 (19-16, 25-22, 23-18, 17-17)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 21. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Vukas 14/6, Benke 10, Rosic, Meleg 22/9, Dobrijevic 11. Csere: Fülöp 11/3, Rátvay 2, Váits 2, Mezei 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.