Férfias csatában legyőztük a bajnoki címvédő Körmendet is!

2022. április 22.
Férfias csatában legyőztük a bajnoki címvédő Körmendet is! Nem mindennapi csatát láthatott a szépszámú közönség a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság Körmend–NKA Pécs csoportmeccsén: férfias küzdelem folyt a pályán, a két U20-as együttes fizikális, élvezetes mérkőzést vívott egymással – amelynek a végén mi örülhettünk! Kettőből kettő!

A csoportmeccsek második fordulójában a bajnoki címvédő Körmenddel találkozott U20-as fiú csapatunk. Azzal a Körmenddel, amely egyrészt hazai pályán játszhatja a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság mérkőzéseit, lévén a vasi város a torna házigazdája, másrészt ellenfelünk úgy végzett az első helyen az NB I. A csoport alapszakaszában, hogy egyetlen vereséget sem szenvedett el (26/0)!

Aki látta ezt a mérkőzést, talán meg sem mondta volna, hogy U20-as csapatok találkoztak. Igazi férfias küzdelem zajlott a pályán, két nagyon jól felkészített, fizikálisan a felnőtt szinthez közelítő játékosokkal felálló együttes küzdött egymással. Jó volt látni, hogy abszolút felvettük a versenyt az A csoportban edződő körmendiekkel, erőnlétben, fizikálisan méltó partnerek voltunk – visszaköszönt az Akadémiánkon végzett nagyon magas színvonalú, kőkemény szakmai munka!

A mérkőzés végig nagyon szoros és izgalmas volt. Az első negyedben mi kerültünk előnybe (23-18), hogy aztán a nagyszünetre fordítsanak a körmendiek (39-42). A harmadik negyedben ismét nekünk jött ki jobban a lépés, de nem annyira, hogy el tudjuk dönteni a meccset – a végjátékban, az utolsó pillanatokban azonban higgadtak tudtunk maradni, jó megoldásokat választottunk, és ennek köszönhetőn végül 76-73-as győzelmet arattunk!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Nagyon sok hibával játszott mindkét csapat, mindkét oldalon inkább az energia dominált a fegyelmezett játék helyett. A végén nekünk jött ki jobban a lépés, ennek köszönhető a győzelem. Megyünk tovább, készülünk a MAFC ellen. Sok sikert kívánunk a Körmendnek a továbbiakban!

NKA Pécs U20–Egis Körmend U20 76-73 (23-18, 16-24, 22-13, 13-18)

NKA Pécs U20: Váits 9/6, Meszlényi 15/3, Scherer 6, Kollár 17/3, Herger 17. Csere: Molnár 4/3, Kármán 6, Kazy 2, Bálint B., Bánfi. Vezetőedző: Sértő Ádám.

A csoport másik mérkőzésén: Kaposvári KK U20–MAFC U20 90-91 (a Kaposvár a 2. negyed közepén 24 ponttal, 41-17-re vezetett).