« vissza a döntő oldalára

Fergeteges Atomerőmű siker és paksi csoportelsőség!

2022. május 13.
Fergeteges Atomerőmű siker és paksi csoportelsőség! Az A csoport első három helyéről az egymás elleni eredmények döntöttek, amelyből a pénteki utolsó meccsen a nagyot harcoló paksi srácok jöttek ki a legjobban, 21 pontos Vasas elleni sikerükkel megnyerték a csoportot, a Honvéd lett a második, és a Vasas csúszott le a felső ágról.

Két gyors kosárral indított a Vasas Akadémia az Atom-City ellen, 5-0 után egy triplával zárkózott a Paks. Előrébb jártak a budapestiek, majd fokozatosan tüntette el hátrányát az Atomerőmű, ami olyannyira jól sikerült, hogy a vezetést is átvették, ám Sávolt egy remek triplával döntetlenre hozta az első negyedet (18-18). Mindent beleadott a Paks a folytatásban is, aminek eredményeként 24-20-ra vezettek Pavlikék, amit a ma este is remeklő Kékesi még egy hárompontossal megtoldott (15. perc 27-20). A gyűrűben landoltak Kékesi triplái a folytatásban is, ezzel pedig jelentős, tizenkét pontos előnyre tett szert az alaposan belelendülő Atom. Összekapta magát a Vasas védelme, de ez ekkor csak egyszeri fellángolás volt, a paksiak ellenállhatatlanul kosárlabdáztak, így a nagyszünet 41-27-es Atomerőmű vezetésnél jött el.

Az atomosok a folytatásban is pontosabban játszottak ellenfelüknél, és a negyed derekán a 25/15 pontnál járó Kékesi Kolos és Pavlik Botond vezérletével 52-31-re megléptek. Az Atom tizenkilenc pontos előny birtokában vágott neki a záró felvonásnak, amiből jócskán faragni tudott a Vasas három perc alatt (62-48). Utolsó erőtartalékait is mozgósító, extázisba kerülő Atomerőmű azonban visszaverte Kiss-Leizerék felzárkózási kísérleteit és 78-57-es győzelmet aratott a piros-kékek ellen, ez pedig azt jelenti, hogy az Atom City-Atomerőmű SE nyerte a csoportot a Bp. Honvéd előtt, és a Vasas Akadémia húzta a rövidebbet és lett csoportharmadik a három 2-1-es győzelem-vereség mutatóval álló együttes között.

A mérkőzés után a szombati program változtatásában sportszerűen megegyezésre jutott minden érintett, figyelembe véve, hogy a Paks edzője, Jan Pavlik a felnőtt gárdájával élet-halál meccset játszik a bentmaradásért Pakson. Emiatt felcserélték a két elődöntő kezdési időpontját, eszerint 13 órakor Paks-Sopron, 15 órától pedig NKA Pécs – Honvéd párviadal lesz a fináléba jutásért.

Atom-City Atomerőmű SE – Vasas Akadémia 78-57 (18-18, 23-9, 18-13, 19-17)

Atom-City Atomerőmű SE: Pavlik 20/6, Solymosi -, Kékesi 37/15, Arató 10/6, Kupai 5/3. Csere: Barcza -, Gulyás 3/3, Bene -, Pajor 3. Edző: Jan Pavlik

Vasas Akadémia: Váradi 7/3, Nagy A. 4, Gerlits -, Hanzély 4, Kiss-Leizer 17/3. Csere: Rosta 9, Guttman 2, Bartos 4, Sávolt 3/3, Bucskó 3, Szabó 4. Edző: Katona Róbert

Jan Pavlik: Nagyon büszke vagyok a csapatomra! Ezt, amit elértünk ma, nem lehet szavakkal leírni, ezt át kell élni!

Katona Róbert: Gratulálok a Paksnak!