Fiatal csapatunk úgy játszott, ahogy kell – győzött is a Békéscsaba ellen

2023. október 08.
Fiatal csapatunk úgy játszott, ahogy kell – győzött is a Békéscsaba ellen Továbbra is hibátlan az NB I. B Zöld csoportjában Akadémiánk fiatal csapata: az NKA Universitas Pécs II. szombat délután a Békéscsabai KK ellen is magabiztosan győzött.

A tapasztalat, a fizikum többnyire az ellenfelek oldalán áll ebben az osztályban, minket viszont a fiatalság, a lendület, a dinamika és persze a tehetség segíthet abban, hogy jó eredménnyel zárjunk egy-egy mérkőzést. Akadémiánk csapata az első két fordulóban sikerrel vette az akadályokat, hiszen két vállra fektette a Nagykőröst, majd a Veszprémet is, a harmadik körben pedig a Békéscsabával találkozott.

A szombat délutáni hazai mérkőzésen a zömmel U20-as és U18-as játékosokból álló csapatunk azt játszottak, amit kell, kellő agresszivitással és gyorsasággal nyomás alá helyezte, és hibára kényszerítette az ellenfelet. A nagyszünetig még szoros volt az állás, két negyed után 39-33-ra vezettünk, a harmadik felvonásban azonban eldöntöttük a bajnokit, ugyanis további 13 ponttal növeltük a különbséget. Innen már nem volt visszaút a vendégeknek, így magabiztosan nyertünk, 72-57 lett a végeredmény.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Mindig nehéz zóna ellen játszania egy fiatal csapatnak, ezt ma is bebizonyítottuk. Ugyanakkor agresszív, fiatalos játékkal, modern kosárlabdával tudtunk győzelmeskedni a Békéscsaba felett. Fontos siker volt ez, dolgozunk tovább a hibák kijavításán, és sok sikert kívánok a Békéscsabának a folytatásra.

NKA Universitas Pécs II.–Békéscsabai KK 72-57 (19-15, 20-18, 23-10, 10-14)

Férfi kosárlabda NB I. B Zöld csoport, 3. forduló. Pécs, NKA Aréna. Vezette: Radnóti Miklós, Pécsi Zsolt, Magyari Viktor. NKA Universitas Pécs II.: Bor 11/3, Merkl 1, Rátgéber T. 4/3, Bánfi 9/3, Herger 19. Csere: Füzesi 3/3, Bolyos M. 2, Zalay B. 6/6, Kelemen 15/3, Korszunszkij 2, Antal D. Vezetőedző: Sértő Ádám.