Fölényes győzelem a Szekszárd ellen

2019. május 25.
Fölényes győzelem a Szekszárd ellen A kiegyenlített első félidő után a második félidőben kiválóan játszva nagy különbséggel nyert a KSC Szekszárd ellen serdülő lány csapatunk, így az ötödik helyért játszhat a Nemzeti Serdülő Leány „A” Döntőn.
Simon Dorottya vezérletével határozottan kezdett a Pécs, Pusztai 2+1-gyével már 10-2-re vezetett csapatunk. Innen kezdte meg a felzárkózást a Szekszárd, egy eladott labdából pedig Puikovits egyenlített (12-12). Az első negyed egypontos pécsi előnnyel zárult (15-14).

A második negyedet a Szekszárd indította jobban, 17-24-es vezetést szerzett ellenfelünk Szűcs triplájával. A folytatásban Kohn Petra és Morshauzer Petra vette hátára csapatunkat, találataikkal két pontra zárkóztunk (22-24). Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyedet a remekül játszó Kohn utolsó másodperces triplája zárta, mellyel átvette a vezetést a Rátgéber Akadémia (34-33).

A szünet után nagyszerűen kezdtek Hartung Anita tanítványai, szép megoldásokat láthattunk pécsi oldalon, Kohn Petra továbbra is ponterős volt, ebben a szakaszban 9 pontos előnyre tett szert a Pécs (47-38). A negyed végül 22-10-re zárult, Morshauzer Petra ziccerével 56-43-ra vezetett az Akadémia.

Az utolsó játékrész elején csapatunk elveszítette sérülés miatt László Annát. 8-0-s pécsi rohammal 21 pontra növelte előnyét a Pécs, Morshauzer Petra a szintén nagyszerűen játszó Szűcs Anna passzát váltotta kosárra, 64-43-nál időt kért a Szekszárd. A folytatásban sem változott a játék képe, tovább növelte előnyét a Pécs, csapatunkból pedig mindenki játéklehetőséget kapott. A végeredmény 79-53 lett a Rátgéber Akadémia javára, így vasárnap 11 órakor az ötödik helyért léphetnek pályára a lányok.

Kosárlabda Akadémia Pécs-KSC Szekszárd 79-53 (15-14, 19-19, 22-10, 23-10)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Kohn 20/3, Morshauzer 15, Simon 13/3, Szűcs 12, Fekete 7, Pusztai 5, Vasvári 2, Jónás 2, Szakács 1, Martin 1, László-.

Hartung Anita: Örülünk, hogy sikerült megszerezni a győzelmet! Holnap mindent megteszünk, hogy az év utolsó meccsén maradandót alkossunk! Köszönjük a Szekszárdnak a sportszerű mérkőzést!