Fűzy Ákos emlékére szervez nemzetközi tornát Akadémiánk

2019. augusztus 28.
Fűzy Ákos emlékére szervez nemzetközi tornát Akadémiánk Augusztus 30-31-én rangos nemzetközi utánpótlás-tornával emlékeznek a pécsi edzőlegendára, Fűzy Ákosra a Nemzeti Kosárlabda Akadémián. A junior lány tornán a Rátgéber Akadémia mellett a Vasas Akadémia, Szatmárnémeti és Kassa csapata vesz részt.
2013. szeptember 7-én Fűzy Ákos sikeredző, a magyar kosárlabdasport meghatározó alakja egy tragikus autóbuszbalesetben vesztette életét. A legendás pécsi edző tizenhárom szezonon át volt a MiZo Pécs 2010-nél Rátgéber László másodedzője, emellett szerepet vállalt a magyar női kosárlabda-válogatottnál is. A baranyai klub sikerkorszakában, másodedzőként kétszeres EuroLiga-bronzérmes, nyolcszoros magyar bajnok és kilencszeres Magyar Kupa-győztes lett. 2008 júniusától a pécsi női csapat vezetőedzőjévé lépett elő, két év alatt pedig azt a bravúrt mondhatta el magáról, hogy első három döntőjét mind megnyerte csapatával. 2012-ben óriási meglepetésre a döntőben a címvédő Sopront legyőzve bajnoki címig vezette a Győrt. Fűzy Ákos nem csak a professzionális kosárlabda, hanem az utánpótlás-nevelés meghatározó alakja volt, irányításával a fekete-fehérek kétszeres OIK-győztes, U20-as és B-csoportos bajnokok lettek, a Pécsről indult, később pedig az élvonal meghatározó szereplőivé vált játékosok mind az ő nevelői munkája által értek profi játékossá.

A Fűzy Ákos Emléktornát augusztus 30-31-én rendezik meg első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal Pécsett, a Nemzeti Kosárlabda Akadémián, ahol a centerpálya is a kiváló szakember nevét viseli. A rangos nemzetközi tornán a házigazda, előző szezonban bajnoki bronzérmet szerző Rátgéber Akadémia mellett a bajnoki ezüstérmes Vasas Akadémia, valamint a Szatmárnémeti és a Kassa csapata vesz részt. A Rátgéber Akadémia junior lány csapatát Hartung Anita vezeti, aki szintén Fűzy Ákos tanítványaként vált kosárlabdázóvá, pályafutása során az összes korosztályos válogatottban szerepelt, és a felnőtt válogatott címeres mezét is magára ölthette.