Gyermek csapataink nyitották az új évet...

2013. január 07.
Gyermek csapataink nyitották az új évet... A 2013-as évet a gyermek korosztályban játszó csapataink nyitották meg. A mérkőzések eredményeit és az edzői nyilatkozatokat az alábbi összefoglalóban olvashatják.
Az évnyitó mérkőzést Zalay Zoltán 2 csapata játszotta egymás ellen, a gyermek bajnokságban.
Az eredmény:

Kosárlabda Akadémia Pécsi Farkasok - Kosárlabda Akadémia Pécsi Baglyok 42-56 (11-10, 8-15, 11-12, 10-15 büntetők: 2-4)
Farkasok csapata: Vass, Gáspár 2, Vad 11, Magari 15, Román 1, Orosz, Balás, Tarr, Ribarics 2, Révész 1, Séra 10.
Baglyok csapata: Benics 9, Pasitka 4, Oletics 2, Gulyás 2, Báyer 4, Juhász, Papp 7, Fisher 7, Albrecht 5, Bilibók 5, Flódung 11.
Edzők: Zalay Zoltán, Szentpáli Gergő, Eller Balázs.

Zalay: "A csapatunk mind két része dicséretet érdemel."

Az ezt követő napon szintén Zalay Zoltán együttese mérkőzött meg a Kaposvári csapattal.

Kosárlabda Akadémia Pécsi Baglyok - KASI Delfinek 60:66 (17-15, 18-15, 15-13, 10-23)
Csapat: Horváth Csanád 14, Szőke Máté 14, Fazekas Norbert 9, Flódung Márton 5, Gergely Péter 5, Mogyorósi Dániel 4, Scherer Bálint 4, Albrecht Dávid 2, Bilibók Attila 2, Papp Kenéz 1, Papp Bence, Rausch Bence.
büntetők: 12/4

Zalay:
"A vereség ellenére nagyon elégedettek lehetünk a látottakkal."

Kosárlabda Akadémia Pécsi Farkasok – KASI Delfinek 64-57 (19-5,7-17,18-17,16-11, büntetők:4-7)
Csapat: Magari 4, Vad 14/3, Kiticsics 12, Zalay 5, Séra 6, Szentpáli 15, Révész, Várbíró 3, Ribarics 1, Perlaki, Fischer 4, Herger.

Zalay: "Ezzel a győzelemmel átléptünk egy lélektani határt. Magasra tettük a mércét, de ezért dolgozunk."

Gyermek korosztályban folytatódott a "házi" összecsapás, ahol a Csokonai és a Szigetvár csapata találkozott egymással.
Az itt kialakult eredmény:

Kosárlabda Akadémia Csokonai – Kosárlabda Akadémia Szigetvár 47-30( 7-0, 18-6, 5-2, 6-6, 11-16)
Legjobb dobók: Kiss B. 11, Novák P. 8.
Csokonai edzője: Märcz Péter
Szigetvár edzője: Delibeli Ilona

Märcz:
"Örülök, hogy az új évet győzelemmel sikerült kezdeni. Látszott a csapaton a téli szünet edzéshiánya. Lassan melegedtünk bele, a szünetig szép dolgokat is csináltunk. A második félidő sajnos nem úgy alakult ahogy terveztük."