Győzelem a Sopron ellen!

2015. május 14.
Győzelem a Sopron ellen! Igazi Pécs-Sopron rangadón a Rátgéber Akadémia szoros végjátékban, nagyot harcolva 54-61-re megnyerte a Nemzeti Leány Kadett Döntő nyitómérkőzését.
Magabiztosan kezdett a Rátgéber Akadémia a Nemzeti Leány Kadett Döntő nyitómérkőzésén, Juhász Dorka és Kiss Virág pontjaival 0-5-ös vezetést szerzett. A túloldalon Czukor és Fekete volt eredményes, ezután viszont 6 percen keresztül nem talált be a soproni csapat mezőnyből. Annál többet büntetőzhettek azonban, a negyed végéig 12-ször állhattak a büntetővonal mögé, és 10 pontot szereztek. Szeitl Vanessza a padról hozott új energiákat a Pécsbe, Demeter Nóra középtávolijával és Kiss Virág gyorsindításgóljával 11-17-re elhúzott a Rátgéber Akadémia. Kiss Virág büntetőivel 13-20-ra vezetett már a Pécs, 1.25-tel a negyed vége előtt Czirják Szilvia időt kért. Ez bejött a Sopronnak, Fekete három büntetőjével és Szeli Dorina duplájával 18-20-ra zárkóztak. A negyed végeredményét Demeter Nóra állította be büntetőjével (18-21).

Szeli kétpontosával 20-21-re feljött a Soproni Darazsak, ezután viszont újra a Rátgéber akadémia percei következtek. 6-0-s sorozatot követően, Bázel Bianka kosarával ismét 7 pont volt a házigazdák előnye (20-27), ezt megtartania viszont nem sikerült Imreh Ajtony csapatának. Czukor 2+1-gyével és Perl két pontjával ismét csak két egység volt a távolság (25-27). Bognár Virág a legjobbkor rázta fel csapatát két gyors palánk alatti kosárral, Juhász Dorka duplájával pedig 8 pontos előnyt kovácsolt csapatának (25-33). 2 perc 53-mal a félidő előtt a sopron időt kért, most azonban nem tudtak újítani, Kiss Virág kosarával pedig a mérkőzésen először 10 pontos különbség alakult ki a két gárda között (25-35). Czukor Dalma kettese hozta beljebb csapatát, Bognár Virág azonban újabb ziccert dobott, ezzel 27-37 lett a félidő a motiváltan és jól játszó, felkészült Pécs javára.

Szeli kosarával indult a második félidő, majd Tenyér Zsófi szerzett egy pontot. Czukor duplája után Juhász Dorka a mérkőzés első triplájával állította vissza a 10 pontos differenciát (31-41), a 23. percben pedig 31-45-nél a Sopron kért időt. A pécsieket viszont ebben a periódusban nem lehetett megállítani, Bázel Bianka kosarával már 33-49-re, 16 ponttal vezetett a Rátgéber Akadémia. ezután viszont megtört a Pécs lendülete, 5 percig nem szereztek kosarat, eladott labdákból támadhatott a Soproni Darazsak, 10-0-s sorozattal 43-49-re zárkóztak a negyed végéig, újra nyílttá téve a meccset.

A 4.negyed Czukor Dalma középtávolijával indult, melyre Szeitl Vanessza válaszolt (47-51). Mindkét csapat idegesen, kapkodva, sok hibával játszott ebben az időszakban. Varga büntetőjével 3 pontra olvadt a pécsi előny (48-51), majd 3 percig egyik csapat sem talált be. Czukor törte meg a gólcsendet (50-51). Imreh Ajtony tanítványai azonban fordítani már nem engedték a Sopront. Szeitl Vanessza nagyon fontos pillanatban hibátlanul büntetőzött, Vincze Virág azonban könnyű kosarat szerzett a túloldalon (52-53). Kiss Virág kettesével ismét 3 pont volt a Pécs előnye, Vinczének viszont erre is volt válasza (54-55). Hatalmas harc folyt a pályán, 1 perc 14 másodperccel a vége előtt Imreh Ajtony kért időt, Tenyér Zsófi pedig faultot harcolt ki, de csak a második büntetőjét értékesítette (54-56). Most a Sopron kért időt, de Juhász Dorka megszerezte Szeli lecsorgó labdája után a lepattanót, Szeitl Vanessza pedig gyorsindításgólt szerzett (54-58). A túloldalon Czukor sem talált be,a büntető ismét a Pécsé volt, a csapat pedig taktikusan végigjátszotta támadóidejét, Juhász Dorka pedig középtávolról szerzett kosarat. A soproni palánk alatt még csúnyán szabálytalankodtak ellene, Juhász pedig egy büntetőt értékesített, ezzel a parázs hangulatú rangadót 54-61-re a Kosárlabda Akadémia Pécs nyerte.

Imreh Ajtony: Egy ilyen tornán az első mérkőzés mentálisan nagyon sokat tud pozitív vagy negatív irányba mozdítani egy csapaton. Tudjuk, hogy fizikálisan is bírni kell ezt a terhelést, de olyan erős csoportban vagyunk, ahol semmi nem számít: nem számít a fájdalom, a hiba, menni kell előre. Ami nagyon fontos, hogy mindenki pozitív volt. Ezért ha kikapunk, az sem érdekelt volna, mert a négy év közös munkánknak ez volt a lényege, hogy mindenkinek pozitív legyen a hozzáállása.

Czirják Szilvia: Ez a mérkőzés nem hasonlított a kosárlabdára, rendkívül verekedős volt, rendkívül sok fault volt, amit véleményünk szerint többet kellett volna fújni. A verekedésben elfáradtunk a végjátékra. Gratulálunk a Pécsnek.

Soproni Darazsak-Kosárlabda Akadémia Pécs 54-61 (18-21, 9-16, 16-12, 11-12)

Soproni Darazsak: Varga K. 3, Fekete 5, Czukor 19, Szeli 8, Liska - cserék: Bella -, Perl 9, Vincze 4, Czirják-.

Edző: Czirják Szilvia

Kosárlabda Akadémia Pécs: Tóth -, Tenyér 2, Bázel 4, Juhász 15/3, Kiss 18 cserék: Szeitl 11, Krikler 2, Demeter 3, Bognár 6, Kóbor-.

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Kipontozódott: Fekete B. (24.p.)