Győzelem az első mérkőzésen

2016. május 12.
Győzelem az első mérkőzésen A BEAC kadett csapata ellen 55-49-es győzelemmel kezdte meg szereplését a Rátgéber Akadémia korosztályos együttese az országos döntőn.
Juhász Dorka és Tenyér Zsófi vezetésével jó rajtot vettek a pécsi lányok, a rendező BEAC 9-0-s állásnál talált be első ízben a gyűrűbe. Magabiztosan őrizték előnyüket Juhász Dorkáék, a BEAC-nál Pusztai Petra próbálta meg tartani a lépést ellenfelükkel. A 27. percben át is vette a vezetést a fővárosi gárda, 38-39-nél már ők jártak előrébb egyetlen ponttal. Kezdett izgalmas lenni a helyzet, mert elléptek 38-43-ra, Pusztaiék a negyedik negyed elejére meg is őriztek két pontot előnyükből (43-45). Fontos volt ebben a záró etapban többek közt Juhász 2+1-es kosara, Kóbor Gréta hárompontosai és a csapat kitűnő védekezése, hiszen az utolsó öt percben már nem tudott kosarat dobni a BEAC. A sikerből Juhász 27/3, Tenyér 15/3, Kóbor 7/6 ponttal vette ki részét, ellenfelünknél Pusztai 23/3, Zana 8, Pfandler 8 egységig jutott. Folytatás pénteken 11 órától a DVTK-ÉLKSK ellen.