Győzelemmel búcsúztak a lányok a döntőtől

2022. május 29.
Győzelemmel búcsúztak a lányok a döntőtől Nagyot harcolt, ennek köszönhetően megnyerte a Szekszárd elleni meccsét, és a hetedik helyen végzett serdülő leány csapatunk az országos döntőn.

Az országos döntőből, és így a teljes bajnoki szezonból már csak egy meccs volt hátra serdülő leány csapatunk számára, és játékosaink nagyon fogadkoztak, hogy megtesznek mindent azért, hogy győzelemmel búcsúzzanak az idénytől. Az első két negyed alapján nem úgy tűnt, hogy ez összejön, a Szekszárd ugyanis jobb volt, így a nagyszünetben 7 pontos hátrányban voltunk (31-38).

A második félidőben aztán mindent megtettünk azért, hogy emlékezetes maradjon számunkra ez a meccs. A végül 25 pontig jutó Kecsmárik Olívia és a dupla-duplázó Bota Napsugár vezetésével már a harmadik negyedben utolértük ellenfelünket, sőt, a 24. percben Fehérvári Alíz triplájával fordítottunk (42-40). A folytatás pedig már abszolút rólunk szólt! Jól játszottak a lányok, mindenki igyekezett hozzátenni a magáét, aminek az lett az eredménye, hogy folyamatosan növeltük az előnyünket, és végül 68-52-es győzelmet arattunk, amivel megszereztük a hetedik helyet!

Csapatunkban Bota Napsugár dupla-duplázott a mérkőzésen, 16 pont mellett 12 lepattanót szerzett.

Meszler Balázs: – Nagyon örülünk, hogy győzelemmel és jó szájízzel zártuk az évet. A második félidei védekezésünk és az indításaink hozták meg a sikert. Abszolút reális helyen vagyunk, kihoztuk a maxot az évből.

NKA Pécs A–Atomerőmű-KSC Szekszárd 68-52 (11-13, 20-25, 18-6, 19-8)

NKA Pécs A: Fehérvári 9/3, Kövecs 2, Gerber 6, Herger 2, Kilián. Csere: Bota 16, Kecsmárik 25/3, Horváth N. 3, Szabadi 2, Tálosi, Nagy-Bán 3, Pokol. Vezetőedző: Meszler Balázs. Atomerőmű-KSC Szekszárd: Hencsik 14/3, Rácz 5, Schiefer 2, Pál J. 3, Szabó D. Csere: Kófiás 6, Nyári 11/3, Csapó 1, Kollár 10, Horváth K., Pozsonyi, Varga L. Vezetőedző: Harsányi Mária.