Győzelemmel kezdték a rájátszást a junior lányok!

2022. január 16.
Győzelemmel kezdték a rájátszást a junior lányok! A nagyszünet után nagyon határozottan védekezett junior leány U18-as csapatunk, amely elsősorban ennek köszönheti, hogy több mint húsz ponttal nyert a DVTK ellen.

A rájátszás első körében, a Piros csoportban a DVTK Akadémia A-t fogadta junior leány U18-as csapatunk. Az első két negyedben korántsem nyújtották azt a teljesítményt a lányok, amire képesek, épp ezért képtelenek voltak elhúzni ellenfelüktől. A nagyszünetben csak 5 pont (38-33) volt a két együttes között, a folytatásban azonban hamar eldőlt, hogy mi nyerjük meg ezt a meccset. A védekezésünk összeállt, agresszívebbek és határozottabbak voltunk, ennek köszönhetően a hátralévő húsz percben csak 23 pontot kaptunk. Támadásban is hatékonyabbá váltunk, így végül magabiztosan, 80-56-ra győztünk.

Szentpáli Gergő: – Sok hibával játszottunk, az első félidőben többször is engedtük felzárkózni ellenfelünket. A nagyszünet után sokat javultunk védekezésben, és így viszonylag gyorsan sikerült eldönteni a találkozót. Voltak szép periódusaink, de nagyobb koncentrációt és még több energiát szeretnék látni a következő mérkőzéseken.

NKA Pécs U18–DVTK Akadémia A 80-56 (23-20, 15-13, 22-11, 20-12)

NKA Pécs U18: Laczkó 14/3, Rátkai 19/9, Orbán 1, Farkas 17/3, Olawuyi 7. Csere: Nagy R. 14/6, Kohn 4, Szakolczi 4, Varga N., Fekete, Simon D., Szantner Sz. Vezetőedző: Szentpáli Gergő.