Győzelemmel kezdtük a playoffot, felnőtt férfi csapatunk 1-0-ra vezet a MAFC ellen!

2022. április 07.
Győzelemmel kezdtük a playoffot, felnőtt férfi csapatunk 1-0-ra vezet a MAFC ellen! Nagyon keményen megdolgozott a győzelemért felnőtt férfi csapatunk a playoff első mérkőzésén: a MAFC ellen az első félidőben szinten semmi sem jött össze, a nagyszünet után azonban elkaptuk a ritmust, és végül magabiztosan nyertünk. Jöhet a szombati folytatás!

Az első pillanattól kezdve látszott, hogy nagyon akar csapatunk, ezzel tehát nem volt probléma, de a nagy akarás kissé görcsössé tette a fiúkat. Az első két negyedben szinte semmi sem jött össze nekünk, annak ellenére sem, hogy a lelátóról hatalmas támogatást kaptak a srácok, ugyanakkor nagy szerencsénkre ellenfelünk sem a legjobb napját fogta ki. Egészen megdöbbentő volt a távoli dobások statisztikája az első két negyed után: a két csapat 0/24-es mutatót produkált, mi ebből 0/13-at „vállaltunk”. Nem volt szokványos.

A nagyszünetben 25-24-re állt a mérkőzés – máskor az első negyed alatt születik ennyi pont. A folytatás azonban már sokkal jobban sült el számunkra, látszott, hogy játékosaink megnyugodtak, elkapták a ritmust, és végre a dobásaink után a helyükre, a gyűrűbe mentek a labdák. A 27. percben Bíró Levente büntetőivel tíz pont fölé tornáztuk a különbséget (45-34), de a vendégek egy ideig még tartani tudták magukat. A 32. percben Lakits duplájával 51-46 volt az állás, aztán robbantottunk, és faképnél hagytuk a MAFC-ot. Az utolsó felvonásban abszolút kijött az, hogy fizikálisan jobbak vagyunk ellenfelünknél (hiába, az elvégzett munka nem hazudik), a vendégek láthatóan elfáradtak, miközben mi labdákat szereztünk és robogtunk a palánk felé – nem mellesleg rendre értékesítettük is a ziccereket. Benke Krisztián sorra dobálta a középtávoliakat, Kollár Bence pedig palánkszaggató zsákolással szórakoztatta a közönséget. Az utolsó percek örömjátékot hoztak, jó volt látni, hogy a fiúk mennyire élvezik a játékot! Nagyon megdolgoztak ezért a sikerért!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Nem volt könnyű mérkőzés, tudtuk, hogy kemény ellenféllel találkozunk, amelynek tapasztalt kosarasai vannak. A meccs első felében görcsösek voltunk, aztán a harmadik negyedben végre elkezdtünk betalálni, elkaptuk a ritmust is, és ennek köszönhetően végül magabiztosan nyertünk. A sorozat három győzelemig tart, ez csak az első volt, semmi több.

Garai Péter: – Gratulálok a Pécsnek a győzelemhez! Ez egy sorozat első mérkőzése volt, ezért senki ne várjon tőlem valódi értékelést. Megpróbálunk a második meccsen más feltételek mellett, saját közönségünk előtt nyerni és egyenlíteni!

A három győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezetünk, folytatás szombaton a MAFC otthonában.

NKA Pécs–MAFC 76-55 (10-17, 15-7, 25-18, 26-13)

NKA Pécs: Lados 15/6, Benke 12/6, Scherer 7, Meszlényi 2, Djordjevic 19. Csere: Bíró L. 8, Kollár 8, Rátvay 2, Váits 3, Herger, Kármán, Kazy. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. MAFC: Tóth P. 7, Csapai 11, Pfandler, Kovács Á. 6, Bordács 10/3. Csere: Lakits 10/3, Polgárdy 8, Misek 1, Tóth V., Biber, Komma 2, Matejovics. Vezetőedző: Garai Péter.