Győzelemmel zárta a 2023-as évet U20-as fiú csapatunk

2023. december 30.
Győzelemmel zárta a 2023-as évet U20-as fiú csapatunk Az idei év utolsó bajnokiján is győztesen hagyta el a pályát U20-as fiú csapatunk, amely a Falco együttesét múlta felül 21 ponttal. Akadémiánk gárdája így 13/1-es mérleggel abszolválta az őszi szezont, ami természetesen első helyet ér a tabellán.

A Falco elleni hazai mérkőzés első negyede még a vendégeké volt, utána azonban helyreállt a világ rendje: a nagyszünetben már mi vezettünk, igaz, csak két ponttal (41-39). A nagyszünet után aztán folyamatosan növeltük az előnyünket, abszolút nyilvánvaló volt, hogy melyik a jobb csapat – végül 83-62-es győzelmet arattunk. A tizennégy őszi forduló során ez volt a tizenharmadik sikerünk, ennek a kiváló teljesítménynek köszönhetően természetesen az élről várjuk a 2024-es folytatást.

Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatnak! Sajnos újra puhán kezdtük a mérkőzést, nem volt meg az agresszivitás a védekezésben. Ez a második negyedtől változott, tudtunk könnyű kosarakat szerezni. A második félidőben már a lepattanók megszerzése is fontos volt. Végezetül az Akadémia minden edzőjének, dolgozójának, és nem utolsósorban minden szurkolójának Boldog Új Évet kívánok!

NKA Universitas Pécs U20–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 83-62 (15-18, 26-21, 20-15, 22-8)

NKA Universitas Pécs U20: Bor 10, Lukácsi 21/3, Kazy 9/3, Rátgéber T. 6, Bánfi 14. Csere: Merkl 2, Kelemen 11, Fonyó 4, Füzesi 2, Zalay B. 2, Antal D. 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.