Győzelemmel búcsúztunk

2020. január 18.
Győzelemmel búcsúztunk Sűrű napja volt ma Akadémiánk kadett fiú csapatának a European Youth Basketball League lengyelországi fordulójában, két mérkőzést játszottak Branislav Jemc tanítványai: az elsőt elveszítették, a másodikat viszont fölényesen nyerték.
A torna harmadik napján a harmadik és a negyedik mérkőzés várt kadett fiú csapatunkra, vagyis igencsak erőltetett volt a menet. Branislav Jemc együttese két győzelemmel (Pardubice, Óbudai KA) a tarsolyában indította a szlovák Inter Bratislava elleni délelőtti találkozót, amelynek az első félidejében mindkét csapat csak töltött és tüzelt. Potyogtak a pontok, többnyire felváltva, így aztán a nagyszünetben mindössze egy dupla választotta el egymástól az ellenfeleket (47-45 az Inter javára). A harmadik negyedet egy ponttal Akadémiánk húzta be, így volt esély a győzelemre, ám a hajrá nem sikerült, s emiatt végül nyolc ponttal kikaptunk. Csapatunkban Meszlényi Róbert és James Ugochukwu is 17 pontig jutott, előbbi 6, utóbbi 7 lepattanót tett még a közösbe.
A második mérkőzésen az osztrák Traiskirchennel találkoztunk, s hamar kiderült, hogy győzelemmel fogjuk zárni a tornát. Az első negyedet még csak hat ponttal nyertük meg, a másodikat azonban huszonkettővel, s ezzel minden eldőlt. A fiúk felszabadultan és lendületesen játszottak, s ennek köszönhetően kiütéses sikerrel (106-58) búcsúztak. Csapatunkból hatan érték el a kétszámjegyű pontot, Pifkó Bálint és Kelemen Benjámin szerezték a legtöbbet (egyaránt 16-ot). Érdekesség, hogy Merkl Barna egyetlen dobást sem hibázott el, hat mezőnykísérletéből hat talált célt (köztük két tripla).

Inter Bratislava–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 83-75 (26-26, 21-19, 18-19, 18-11)
EYBL U16 fiú, Wloclawek. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Meszlényi 17/9, Merkl 10, Árva-File 2, Maly 4, Ugochukwu 17. Csere: Pifkó 9, Prodanovic 3, Schmera 13, Akaró. Vezetőedző: Branislav Jemc.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Traiskirchen 106-58 (23-17, 32-10, 25-16, 26-15)
EYBL U16 fiú, Wloclawek. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Merkl 14/6, Slézia 6, Maly 10, Pifkó 16/3, Kelemen 16. Csere: Meszlényi 12/6, Prodanovic 6, Schmera 15, Boljos 2, Gulyás, Akaró 9/3. Vezetőedző: Branislav Jemc.