Győztek a fiúk, megvan az elődöntő!

2021. május 12.
Győztek a fiúk, megvan az elődöntő! Nagyot küzdött kadett fiú A csapatunk a győzelemért a Kecskeméti KE ellen, egy pillanatra sem adtuk fel, aminek meglett az eredménye: készülhetünk az elődöntőre!

Az országos A-döntő első mérkőzésén fantasztikusan kezdtünk a Kecskemét ellen, az első percekben nekünk minden sikerült, ellenfelünknek pedig semmi: 9-0-ra vezettünk. Persze mindenki tisztában volt vele, hogy nem fog ez így menni a meccs végéig. Az első negyedet végül 10 ponttal behúztuk (Árva-File Balázs 10 pontig jutott 10 perc alatt), a másodikban azonban minden pont fordítva sült el. Feleszméltek a kecskemétiek, akik fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, s a nagyszünetben már csak egy ponttal (30-31) vezettünk.

Sőt! A harmadik negyed elején tovább tartott a lendületük, így a vezetést is átvették, a 22. percben 36-31-nél ők jártak előrébb. De ezzel el is lőtték az összes puskaporuk. A határozott, szigorú védekezésünknek köszönhetően a folytatásban abszolút a mi akaratunk érvényesült, fordítottuk, és egy remek utolsó negyeddel el is döntöttük a találkozót.

Csapatunk ezzel a győzelemmel bejutott a pénteki (16.00) elődöntőbe, ahol a Soproni Sportiskola KA A ellen játszik.

Branislav Jemc: – Gratulálok a játékosainknak a győzelemhez, és gratulálok a Kecskemétnek is, jó ellenféllel szemben jó meccset játszottunk! Küzdöttünk, harcoltunk, és akkor sem adtuk fel, amikor az ellenfél átvette a vezetést. Mindenki, aki pályára került, a maximumot nyújtotta. Készülünk tovább az elődöntőre.

Kecskeméti KE–NKA Pécs A 47-56 (12-22, 18-9, 8-10, 9-15)

Kadett fiú bajnokság, országos A-döntő, negyeddöntő. Kecskeméti KE: Ladovszky 9/6, Dávid B. 6/6, Dobos, Mészáros 5, Rácz 3. Csere: Kovács G. 11/3, Szemerédi 11, Borsik 1, Sárai-Szabó 1, Benda, Gera. Vezetőedző: Lakosa Zsolt. NKA Pécs A: Füzesi 4, Bor 5/3, Árva-File 11/3, Korszunszkij 9, Mucha 4. Csere: Fonyó 7, Antal D. 4, Vajda 10, Jolsvai, Balázs B. 2, Szita, Pap. Vezetőedző: Branislav Jemc.

További eredmény: Dombóvári Kosársuli KE–Soproni Sportiskola KA A 40-58.