Győztek a junior fiúk, de ez messze nem volt az igazi!

2021. november 06.
Győztek a junior fiúk, de ez messze nem volt az igazi! Megnyerte a Körmend elleni hazai bajnokit junior fiú A csapatunk, de a hozzáállás jócskán hagyott maga után kívánnivalót.

Az első negyedben szinte rá sem lehetett ismerni junior fiú A csapatunkra. Nagyon rosszul kezdtük a Körmend elleni hazai bajnokit, ne voltunk elég akaratosak, agresszívak, ezt pedig kihasználták a vendégek, s jelentős előnyre tettek szert (10-23). A folytatásban aztán megemberelték magukat a srácok, látszott, hogy több energiát mozgósítanak, ennek köszönhetően a nagyszünetre egy pontra csökkent a hátrányunk (31-32). Az utolsó két negyed aztán már a mi elképzeléseink szerint alakult, átvettük a vezetést, majd folyamatosan növeltük az előnyünket, és végül magabiztosan, 71-58-ra győztünk.

Csapatunkban Schmera Gergely remek teljesítményt nyújtott, dupla-duplázott, 31 pontja mellett 18 lepattanót szerzett, 48-as VAL-mutatója messze a legjobb volt a mezőnyben!

Vladan Glavinic: – Borzasztóan kezdtük a mai mérkőzést, a hozzáállásunk a közelében sem volt az elvárhatónak, azt hittük, mindenféle ellenállás nélkül hagynak minket nyerni. Fegyelmezetlenek voltunk, három-négy egyszerű utasítást sem tudtunk követni, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk. Az első félidei huszonegy eladott labdánk jelzi, hogy azt hittük, minden könnyedén fog menni. Gratulálok a Körmend csapatának a mutatott agresszivitáshoz és játékhoz, és minden jót kívánok nekik a továbbiakra!

NKA Pécs A–Körmendi Törpördögök 71-58 (10-23, 21-9, 21-10, 19-16)

NKA Pécs A: Bor, Árva-File 7/3, Prodanovic 18/9, Schmera 31, Kelemen 4. Csere: Zalay 6/6, Füzesi 5/3, Boljos, Tomic, Habling, Krkljes. Vezetőedző: Vladan Glavinic.