Győztek a kadett fiúk

2020. február 28.
Győztek a kadett fiúk Ezúttal sem volt kérdéses, hogy megnyeri-e soros bajnokiját kadett fiú „A” csapatunk, Branislav Jemc tanítványai tizenhárom ponttal voltak jobbak a Vasas Akadémiánál.

A felsőházi rájátszás harmadik fordulójában hazai pályán szerepelt kadett fiú „A” csapatunk, amely végig kézben tartotta a mérkőzést. Az első negyedet hat, a másodikat pedig nyolc ponttal megnyerte, ennek köszönhetően a nagyszünetben már jelentős előnnyel, tizennégy ponttal vezetett. A folytatásban már szorosabb volt a találkozó, a következő két negyedet összességében a vendégek vitték el (de csak egy ponttal), de arra nem volt esélyük, hogy izgalmassá tegyék a meccset, amelyen végül 67-54-re győzött Akadémiánk együttese.

Csapatunkban Pifkó Bálint dobta a legtöbb pontot, 26-tal zárt, Schmera Gergő pedig dupla-duplázott, hiszen 11 pontja mellé 12 lepattanót (8 támadót) szerzett. Branislav Jemc együttese ugyan kevesebb lepattanót kaparintott meg, mint az ellenfél (48, ill. 52), az eladott labdák tekintetében azonban sokkal jobbnak bizonyult (9, ill. 21).

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”–Vasas Akadémia „A” 67-54 (19-13, 17-9, 15-14, 16-18)

Fiú kadett bajnokság, felsőházi rájátszás, 3. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Merkl 16/6, Pifkó 26/3, Akaró, Árva-File 3, Schmera 11. Csere: Prodanovic 9/3, Kelemen 2, Bor, Gulyás, Habling. Vezetőedző: Branislav Jemc.