Győztünk a Vasas otthonában, és ezzel egyenlítettünk – szombaton megszerezhetjük a bronzérmet!

2022. május 18.
Győztünk a Vasas otthonában, és ezzel egyenlítettünk – szombaton megszerezhetjük a bronzérmet! Nagyon akarták a fiúk ezt a győzelmet, meg is szerezték, s ezzel kikaparták maguknak a gesztenyét! Az NB I. B Piros csoportjának bronzcsatáján egyenlítettünk a Vasas Akadémia ellen, a párharc most szombaton Akadémiánkon dől majd el!

A bronzéremért zajló párharc első mérkőzése nagyon rosszul sült el számunkra, hiszen hazai pályán szenvedtünk 78-71-es vereséget – ráadásul nem túl jó játékkal. A meccs után fogadkoztak is a fiúk, hogy szerdán, a Vasas otthonában visszavágnak, mert mindenképpen meg akarják szerezni a harmadik helyet.

A lényeg: van még rá sansz! A mai meccsen ugyanis azt az arcát mutatta a csapat, amelyet a szezon nagy részében megszokhattunk: harcoltak, és jól is játszottak a srácok! Ennek köszönhetően pedig gyakorlatilag végig kézben tartották a találkozót. A nagyszünetig hétpontos előnyre tettünk szert, amit a harmadik negyedben megfejeltünk plusz héttel, így az utolsó felvonás előtt már a győzelem kapujában álltunk (52-66). A hátralévő tíz percet ugyan végül megnyerte a Vasas, de arra nem volt esélye, hogy utolérjen bennünket és fordítson – 85-75-re győztünk, s készülhetünk a harmadik mérkőzésre!

Evangelos Ziagkos: – A kosárlabda egy gyönyörű és egyszerű sportág, néha egyszerűbb, mint gondolnánk. Ha egy mérkőzés alatt nem vagy hatékony támadásban a legegyszerűbb szituációkban, mint a büntető és a ziccerdobás, akkor elég nehéz egy olyan jó csapat ellen nyerni, mint a Pécs. Gratulálok a vendégeknek a győzelemhez, már csak egy esélyünk maradt, hogy kijavítsuk a hibáinkat és felülmúljuk önmagunkat még egyszer utoljára ebben a szezonban. Meg tudjuk csinálni, harcolunk még egy nagyot!

Ivica Mavrenski: – Sokkal jobban játszottunk, mint az előző mérkőzésen. Gratulálok a játékosaimnak! Egy meccsünk van még hátra, ott dől el minden.

A két győzelemig tartó párharc állása 1-1. A harmadik meccsre május 21-én, szombaton 18.30-kor Akadémiánkon kerül sor.

Vasas Akadémia–NKA Pécs 75-85 (21-24, 18-22, 13-20, 23-19)

Vasas Akadémia: Boros 17/12, Farkas 16/12, Andrássy 13/3, Dormán 2, Kerkai. Csere: Radics 14, Sólyom 5/3, Lakatos, Kelemen 2, Moravcsik 3/3, Barócsi 3. Vezetőedző: Evangelos Ziagkos. NKA Pécs: Lados 8/6, Benke 10, Scherer 12/6, Rátvay 5, Djordjevic 18. Csere: Kollár 14, Váits 7/3, Kocsis 10, Herger, Molnár 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.