Harmadjára csak legyőztük a Veszprémet!

2021. május 05.
Harmadjára csak legyőztük a Veszprémet! Az alapszakaszban kétszer túljárt az eszünkön a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém, most, az NB I. B Piros csoport rájátszásában azonban végre elcsíptük: a 7. helyért zajló párharc első mérkőzésén, hazai pályán három ponttal győzött felnőtt férfi csapatunk.

Az első félidő olyan volt, mint egy hullámvasút. Egy ideig úgy tűnt az első negyedben, hogy hamar lerázzuk a vendégeket, akiknek nem lesz itt semmiféle keresnivalójuk: 24-12-re is vezettünk. Aztán megállt a tudomány, a veszprémiek néhány perc alatt felzárkóztak, sőt, a második tíz percben már ők léptek meg (17. perc: 36-45)! Ezt követően azonban mi ültünk fel egy hullámra, és mivel a nagyszünetben 47-47-et mutatott az eredményjelző, kezdődhetett minden elölről.

Azt jó volt látni a fiúkon, hogy nagy energiákat mozgósítanak a győzelem érdekében, sajnos eközben sok hiba csúszott a játékunkba. Összesen húsz labdát adtunk el, ami nem túl örömteli, az utolsó negyedben a harcosságunknak, akaratunknak köszönhetően azonban jó néhányat mi kaparintottunk meg – ha az ezekből indított támadásoknál pontosabbak vagyunk, talán nagyobb különbséggel nyerünk. Mert végül győztünk ezen a találkozón, 85-82-es sikernek örülhettünk, köszönhetően többek között annak a dobópárbajnak is, amelyet Uros Rosic és Madár András vívott: bár végül utóbbi szerzett több pontot (23, ill. 21), Rosic sokkal pontosabban célzott távolról (6/7, ill. 5/13).

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Úgy harcoltunk, úgy akartunk, ahogy kell, sajnos közben volt húsz eladott labdánk, ami túl sok. Nagy különbség van a gyors játék és a kapkodás között… Ennek ellenére végülis sikerült nyernünk, aminek nagyon örülünk. Nagyon jó volt újra szurkolók előtt játszani!

Baksa Szabolcs: – A szezon ezen periódusában kifejezetten jó mérkőzést játszott a két csapat, mindenki beletette a szívét-lelkét ebbe a meccsbe. Amikor ellenfelünk zónára váltott, nem találtuk az ellenszert, beragadtunk, rossz döntéseket hoztunk, míg a hazaiak gyors indításokból könnyű kosarakat szereztek. Várjuk szeretettel az NKA Pécset a szombati visszavágóra!

A visszavágóra szombaton 17 órától kerül sor Veszprémben.

NKA Pécs–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 85-82 (27-24, 20-23, 17-21, 21-14)

Férfi NB I. B Piros csoport, rájátszás a 7. helyért, 1. mérkőzés. NKA Pécs: Fülöp Zs. 4, Benke 9/3, Rosic 21/18, Kocsis 9, Gáspár M. 9. Csere: Váits 10/3, Kollár 12, Molnár 4/3, Herger 7. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. HOYA-Pannon Egyetem Veszprém: Sipos, Madár 23/15, Szabó P. 13/3, Orgona 14/3, Dukic 10/6. Csere: Futó 16, Birkás 3, Glatz 3/3. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.