Harmincnégy percig jól játszottunk

2021. május 21.
Harmincnégy percig jól játszottunk Hatalmas meccset vívott junior leány csapatunk a Csata DSE-vel az országos bajnokság elődöntőjében, s bár végül ellenfelünk jutott a döntőbe, minden dicséretet megérdemelnek játékosaink. Vasárnap meglehet a bronzérem!

Álomszerűen kezdték az elődöntőt a lányok, akik domináltak az első negyedben, s ennek köszönhetően tízpontos előnyre (13-23) tettek szert. Sajnos borítékolható volt, hogy ellenfelünk fel fog ébredni – ez meg is történt a második felvonásban. A nagyszünetben már csak eggyel vezettünk (30-31), a harmadik negyed után pedig egálra (49-49) állt a mérkőzés, az utolsó tíz perc döntött mindenről. A 33. percig álltuk a sarat, ekkor még 53-53-t mutatott az eredményjelző, a hátralévő időben aztán mi már csak három, a Csata viszont húsz pontot dobott, s így 73-56-ra győzött.

Csapatunk mindent megtett a döntőbe kerülésért, büszkék lehetnek magukra a lányok! Vasárnap újabb meccs következik, 16 órakor a Vasas Akadémia A ellen lépünk pályára a bronzéremért.

Bódi Ferenc: – Huhhh! Gratulálok a Pécs csapatának, mert rettentő módon megnehezítették a dolgunkat, de az erőnket mutatja, hogy tizenöt pontos hátránynál sem adtuk fel, és megfordítottuk a mérkőzést. Gratulálok a lányoknak, mert nagy tartásról tettek tanúbizonyságot, nagyon várjuk a döntőt!

Szentendrei Áron: – Harmincnégy percig jól játszottunk, de a mérkőzés utolsó szakaszában rossz döntéseket hoztunk. Készülünk a bronzmeccsre ezerrel, mert éremmel akarjuk lezárni ezt a különleges szezont!

Csata DSE–NKA Pécs 73-56 (13-23, 17-8, 19-18, 24-7)

Junior leány bajnokság, országos döntő, elődöntő. Csata DSE: Rakita 8, Toman P. 18/3, Balogh 13/3, Gyöngyösi 23/3, Strausz 6. Csere: Kastl 1, Gelei 4, Toman D., Polgári, Bajzáth, Farkas. Vezetőedző: Bódi Ferenc. NKA Pécs: Laczkó 12/3, Kötő 2, Habling 10, Csényi 11/3, Olawuyi 15. Csere: Nagy R., Drávecz, Szakolczi 2, Palásti 4, Orbán. Vezetőedző: Szentendrei Áron.