Három sérült játékossal zártuk a MAFC elleni mérkőzést

2023. április 28.
Három sérült játékossal zártuk a MAFC elleni mérkőzést Nem kezdett megfelelő energiával U20-as fiú csapatunk a MAFC elleni mérkőzésen, s bár a hajrában volt esélye a győzelemre, végül ötpontos vereséget szenvedett. Sokba került nekünk ez a meccs, ugyanis három játékosunk is megsérült.

Nagyon bíztunk benne, hogy a házigazda DEAC KA U20-tól elszenvedett vereség után talpra állunk, és megnyerjük a MAFC elleni mérkőzést a Debrecenben zajló Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon. Bár az első negyedet behúztuk, a nem kellően kemény védekezésünk nem sok jót ígért a folytatásra, és ellenfelünk élt is a lehetőséggel, a nagyszünetben egál volt az állás (46-46). A harmadik negyed sajnos nagyon rosszul sikerült számunkra, hétpontos előnyre tett szert a MAFC (54-61), amiből ötöt meg is tudott őrizni a meccs végéig. A hajrában ugyan Rátgéber Tamás két büntetőjével feljöttünk mínusz kettőre (68-70), de ekkor egy labdaszerzést és indítást követően a kapott blokkal együtt faultolták irányítónkat. A játékvezetők nem látták szabálytalannak az esetet, amit vezetőedzőnk, Vladan Glavinic nehezményezett – technikait kapott érte. Bár Tóth Vilmos Károly kihagyta a büntetőt, nem tudtunk élni a lehetőséggel, eladtuk a labdát, amiből újabb pontokat kaptunk, így elúszott a mérkőzés. Tegyük hozzá, úgy nehéz is nyerni, ha távolról ilyen pocsék dobóformával rukkolunk ki, a 18 kísérletünkből mindössze 1 triplát szereztünk, ami 6 százalékos teljesítményt jelent!

A vereségnél is fájóbb azonban, hogy sérülés miatt három játékosunkat is elveszítettük: Rátgéber Tamás, Bánfi Balázs és Kazy Balázs is kidőlt.

Vladan Glavinic: – Az érzelmekkel teli negyeddöntő után nehéz volt ugyanolyan hozzáállással nekimenni a MAFC elleni mérkőzésnek. Az elvárásaink nagyobbak voltak a döntő kezdete előtt, ezt a meccset pedig nem a megfelelő energiával kezdtük el, ami meg is látszott az eredményen. Minden, amivel utána próbálkoztunk, csak tűzoltás volt. A végén három sérült játékossal zártuk a mérkőzést.

NKA Pécs U20–MAFC U20 69-74 (24-22, 22-24, 8-15, 15-13)

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, U20-as fiú országos döntő, 5–8. helyért. Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok. Vezette: Németh Patrik, Novák Bence, Nyíri Péter. NKA Pécs U20: Rátgéber T. 12, Kazy 6, Merkl 8, Árva-File 4, Kelemen 10. Csere: Schmera 10, Bánfi 7/3, Prodanovic 2, Pifkó 7, Zalay, Kármán 3, Kovács B. Vezetőedző: Vladan Glavinic. MAFC U20: Matejovics 23/3, Herló 9/3, Pintér, Maly 31/3, Szabó M. 2. Csere: Tóth V. J., Tökölyi, Tóth V. K. 9/9. Vezetőedző: Lakits András.