Hatalmas csatában győzött U20-as fiú csapatunk a DEAC otthonában!

2024. február 01.
Hatalmas csatában győzött U20-as fiú csapatunk a DEAC otthonában! Rangadót nyert U20-as fiú csapatunk a bajnokság 18. fordulójában: miután idegenben legyőzte a második helyezett DEAC-ot, megerősítette helyét a tabella élén.

A tabella első és második helyezettje csapott Debrecenben, ennek megfelelő volt a mérkőzés. Az első félidőben támadásban nem muzsikáltunk túl jól, ám a védekezésünknek miatt ellenfelünk sem tudott brillírozni. A nagyszünetben hatpontos hátrányban voltunk (28-22), a harmadik negyed végén azonban már mi vezettünk (41-43), s végül 61-57-re legyőztük a debreceni egyetemistákat.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Nagyon fontos meccset sikerült megnyerni idegenben, a kialakult helyzetben pedig még nagyobb elismerés jár a srácoknak. Nem kezdtünk jól, egyik csapat sem remekelt támadásban, akadtak problémáink lepattanózásban, ezért hátrányba kerültünk az első félidőben. A második félidőre az addig is jó védekezésünkön sikerült még egyet csavarni, nagyon jó energiával és agresszivitással játszottunk, ennek, és néhány extra dobásnak köszönhetően tudtuk behúzni a találkozót. További sok sikert kívánok ellenfelünknek!

DEAC KA U20–NKA Universitas Pécs U20 57-61 (14-13, 14-9, 13-21, 16-18)

NKA Universitas Pécs U20: Rátgéber T. 7/3, Kazy 16/3, Bor 17/6, Kelemen 5, Angyal 3. Csere: Mezőfi 5/3, Korszunszkij 2, Bolyos M. 1, Emelieze 5/3, Füzesi. Edző: Berkics Bence.