Hatalmas szívvel játszottak a lányok!

2021. május 08.
Hatalmas szívvel játszottak a lányok! Győzelemmel zárta B-döntős szereplését kadett leány U15-ös csapatunk, amely a harmadik helyért vívott találkozón nagy különbséggel verte a Vasas Akadémia B-t.

Az elveszített elődöntő után a harmadik helyért szállhatott harcba kadett leány U15-ös csapatunk a Vasas Akadémia B ellen. Nagyon jól kezdtünk, érezhető volt, hogy mindenáron meg akarjuk nyerni ezt a mérkőzést. Az első negyedben 11 ponttal jobbak voltunk ellenfelünknél, ám a lendület nem folytatódott a második felvonásban, megtorpantunk, a Vasas pedig kiegyenlített (34-34). A nagyszünet után kezdődhetett minden elölről, szerencsére ott folytattuk, ahol az első játékrészben abbahagytuk. Ezúttal húszpontos előnyre tettünk szert, amivel el is döntöttük a meccset, s ha ez nem lett volna elég, az utolsó tíz percben tovább növeltük a különbséget.

Csapatunk megnyerte az utolsó mérkőzését a B-döntőben, ezzel a harmadik helyen végzett, ami összességében a tizenegyedik pozíciót jelenti a kiemelt bajnokságban. Szép volt, lányok!

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak ezen a találkozón: Subotic Milka 21 pontot és 12 lepattanót, Halmágyi Kitti 16 pontot és 11 lepattanót szerzett.

Ninkovics Marija: – A Vasas elleni mérkőzéseink mindig kiélezettek voltak a szezon során. A selejtezőn sikerült nyernünk, viszont utána a mi csapatunkat is elérte a koronavírus-járvány, így a második és harmadik meccset elvesztettük ellenük. Nagyon jó érzés egy ilyen győzelemmel zárni a szezont, bátran kijelenthetjük, hogy a lányok hatalmas szívvel játszottak és küzdöttek egymásért! Mentálisan is sikerült helyreraknunk mindent, a legjobb játékunkkal győztük le a jó felépítésű ellenfelünket. Az egy-egy elleni játékunkon látszott a rengeteg befektetett munka, jól tudtuk alkalmazni emberfogás és zóna ellen is. Büszkék vagyunk a lányokra, az egész évben öröm volt velük dolgozni!

NKA Pécs U15–Vasas Akadémia B 83-57 (25-14, 9-20, 28-8, 21-15)

Kadett leány bajnokság, B-döntő, 3. helyért. NKA Pécs U15: Piukovits 11, Felső 14/3, Küllős 11/3, Subotic 21/6, Halmágyi Kitti 16. Csere: Bercsi 7/3, Kropp 2, Bojtár 1, Sánta G., Pusztai, Molnár, Jágity. Vezetőedző: Ninkovics Marija.