Hatalmasat küzdöttek a fiatalok, de túl sok volt az eladott labda

2023. október 23.
Hatalmasat küzdöttek a fiatalok, de túl sok volt az eladott labda Nagyon izgalmas és hasznos bajnokit játszott hazai pályán a fiatal játékosokból álló Zöld-csoportos felnőtt csapatunk az Agrofeed UNI Győr ellen.

Hullámzó mérkőzést játszott fiatal csapatunk a Győr ellen. A második negyed elején még öt ponttal vezettünk (21-16), a nagyszünetben azonban már a vendégek álltak jobban (29-32). A folytatásban elhúzott ellenfelünk, a 26. percben 38-52 volt az állás, és minden veszni látszott, de örömteli, hogy egy pillanatra sem adták fel a fiúk! Szívós munkával, hatalmas energiákat mozgósítva visszakapaszkodtak, az utolsó negyedben már rendre vezettek is, de a slusszpoén sajnos a győri Kámán Kristóf nevéhez fűződött. A mérkőzésen az eladott labdák száma bizonyult döntőnek, sajnos 25-öt produkáltunk, ez pedig túl soknak bizonyult.

Sértő Ádám: – Gratulálok a Győrnek a győzelemhez! Nem tudtuk kihasználni annyira a palánk alatti dominanciánkat, hogy az eladott labdáinkat ellensúlyozni tudjuk. Ez a második mérkőzésünk zsinórban, ahol ennyi eladott labdával dolgozunk, ha mérkőzést szeretnénk nyerni, csökkenteni kell ezek számát. Ellenfelünknek sok sikert kívánok a folytatásra.

Logár Bence: – Rendkívül nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A pécsi akadémisták nagyon megnehezítették a dolgunkat, szeretnék nekik gratulálni. Szememben igazi hősök a játékosaim, remélem elhiszik, hogy igenis van keresnivalónk ebben a bajnokságban! A hét elejétől változtattunk a védekezésünkön, és új dolgokat kezdtünk el gyakorolni támadásban is. Nem állunk meg, szeretnénk még több győzelmet begyűjteni! Köszönjük a győri szurkolóknak a bíztatást!

NKA Universitas Pécs II.–Agrofeed UNI Győr 67-68 (17-16, 12-16, 22-22, 16-14)

Férfikosárlabda NB I. B Zöld csoport, 5. forduló. Vezette: dr. Varga Zoltán, Borgula György, Utasi Balázs. NKA Universitas Pécs II.: Zalay B. 2, Bor 12/3, Merkl 9, Angyal 11, Herger 17/3. Csere: Bánfi 10/6, Füzesi 2, Korszunszkij 4, Cekic. Vezetőedző: Sértő Ádám. Agrofeed UNI Győr: Kámán B. 4/3, Hágen 19/6, Kámán K. 9, Bohunicky 2, Garancz 9/9. Csere: Bakon 16/12, Gosztola 8/3, Dani B. 1, Sólyom. Vezetőedző: Logár Bence.