Hétvégi eredmények

2017. március 14.
Hétvégi eredmények Hétvégén serdülő leány és fiú, junior kiemelt és regionális bajnoki fordulókat is játszottunk.
Serdülő Lány Bajnokság Főtábla 2. forduló
Pécs, Gandhi Gimn.
2017.03.11. szombat, 11:00

Pécsi VSK/A - Kosárlabda Akadémia Pécs 53-66 (11-19, 9-15, 16-11, 17-21)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Vojinovic 18, Heckenberger 14, Drávecz 13, Pénzes 6, Molnár 5, Fekete 4, Szamosi 3, Heinek 2, Laczkó 1, Koltai-, Kiss-, Turi-.

2017.03.11. szombat, 18:45

Kanizsa DKK - Kosárlabda Akadémia Pécs 103-86 (23-25, 35-15, 22-18, 23-28)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Vojinovic 19, Pénzes 18, Drávecz 10, Fekete 10, Heckenberger 10, Laczkó 8, Koltai 4, Molnár 3, Kiss 2, Szamosi 2, Heinek-, Turi-.

2017.03.12. vasárnap, 9:00

Kosárlabda Akadémia Pécs - Széchenyi KA 53-57 (15-6, 14-16, 10-19, 14-16)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Vojinovic 14, Pénzes 11, Heckenberger 10, Laczkó 6, Fekete 6, Drávecz 4, Koltai 2, Molnár-, Szamosi-, Kiss-, Heinek-.

Bekk Zsanett: Akaratból csillagos 5-ös. Mind a 3 mérkőzésen- eredménytől függetlenül- az utolsó másodpercig vetődtünk minden labdáért és megharcoltunk minden kosárért! Sajnos a fegyelmezetlenségünk volt az, ami végül a vesztünket okozta. Támadásban és védekezésben is pontosan tudtuk, mit kell csinálni, mégsem azt csináltuk.
Heckenberger Hédit (Kicsi) ki szeretném emelni, hiszen amit ő a 2 nap leforgása alatt játszott, extra volt! Gratulálok neki!

Serdülő Fiú Főtábla, 2. forduló
2017.03.11-12. Pécs

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kosárlabda Akadémia Pécs 68-65 (21-13, 17-16, 13-15, 17-21)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Csernus 15/9, Staubach 14, Hiezl 12, Bátai 11, Szabó 5, Merkl 4, Rátgéber 2, Orosz 2, Warta, Bozsér, Pifkó, Simonyi

Szentpáli Gergő: Megilletődötten kezdtük a mérkőzést. Sajnos az első negyedben összegyűjtött 8 pontos hátrány soknak bizonyult ezen a mérkőzésen. Az első félidőben kapkodva, izgulva játszottunk. A második félidőre feljavult a játékunk de sajnos kulcspillanatokban ismét megremegtek a kezek. Örömteli, hogy a mérkőzés utolsó perceiben tudtunk még indítani egy nagy rohamot, azonban mire egyenlíteni tudtunk volna megszólalt a mérkőzés végét jelző dudaszó.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Vasas Akadémia 73-90 (28-21, 9-30, 14-17, 22-22)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Hiezl 18, Csernus 14/3, Szabó 12/12, Bátai 7, Bozsér 6, Warta 4, Pifkó 3, Staubach 3, Merkl 2, Orosz 2, Simonyi 2, Kovács

Szentpáli Gergő: Álomszerű kezdés után sajnos a második negyedben a Vasas eldöntötte a mérkőzést a csapdázó letámadásukkal. Tanulságos mérkőzés volt a korosztály egyik favoritja ellen, de nem lehet ennyi eladott labdával játszani.

Egri KOK VSI - Kosárlabda Akadémia Pécs 33-145 (21-25, 6-39, 0-48, 6-33)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Simonyi 26, Hiezl 25, Csernus 17, Kovács 16, Bátai 16, Rátgéber 11/3, Pifkó 9, Szabó 8/3, Staubach 8, Bozsér 4, Merkl 4, Warta 1

Szentpáli Gergő: Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést. Gratulálok a fiúknak a hétvégéhez, becsületesen küzdött mindenki most is.

2017.03.10. péntek, 16:15, Debrecen

Kiemelt Junior Fiú Bajnokság, Rájátszás
2017.03.10. Debrecen

Debreceni KA - DEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs 78-55 (14-16, 27-11, 22-11, 15-17)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Omenaka 15, Benke 11/9, Bálint 7, Erdei 7, Kovacsics 7, Karanfilovski 4, Geiger 2, Váits 2.

Ivica Mavrenszki: Sajnos sok hiányzóval vágtunk neki a mérkőzésnek, azonban ez nem mentesít minket a mutatott gyenge játék alól. Támadásainkat rengeteg rossz döntés jellemezte, védekezésben pedig sok könnyű gyorsindítást engedtünk ellenfelünknek, ami megpecsételte a sorsunkat. Sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk a jövőben. Sok munka vár még ránk, hogy elérhessük céljainkat.

2017.03.11. Paks

Országos Regionális Fiu Bajnokság 2. Forduló, Paks

Kosárlabda Akadémia Pécs "B" - Siófoki Kosársuli 90-52 (23-12,28-17,13-12,26-11)
Zalay 8, Vasas 15, Bali 4, Akaró 14, Karsai 4, Maretics 8, Németh 3, Prehoffer 17, Kaufmann 4, Hidegkuti 8, László 3

Értékelés: Az első félidőben kicsit álmosan kezdtük, de hamar feltudták venni a fiúk a ritmust és magabiztos, gyors kosárlabdát játszva győztek. Amiben viszont sokat kell még fejlődnünk, hogy nem engedhetünk meg ennyi támadólepattanót ellenfeleinknek.

Kosárlabda Akadémia Pécs "B" - Atomerőmű SE 84-76 (20-20,15-19,25-12,24-25)
Zalay 7, Vasas 14, Akaró 7, Maretics 6, Németh 5, Prehoffer 10, Kaufmann 17, Hidegkuti 13

Értékelés: Egy kiélezett, sok hibával tarkított mérkőzésen tudunk győzni, de nem is az eredmény a fontos hanem, hogy mindeki kűzdött! Sok szituációban öröm volt nézni a fiúkat, hogyan védekeztek és végig nyomás alatt tartották az ellenfél játékosait. Bátran és lendületesen kosárlabdáztak.

Edzők: Németh Konrád, Buzgány Balázs

Fiú Regionális Serdülő Bajnokság, 2. forduló, Nagykanizsa
Serdülő "C"

PSN Zrt. - Tamási Dámok 97-54

Dobók: Szabó 17, Terzic 16, Jarmeczky 14, Kovács 14, Rozán 12, Sütő 8, Szeckler 8, Burka 2, Várbíró 2, Veres 2, Szőke 2, Orbán.

Kanizsa KK - PSN Zrt. 81-58

Dobók: Jarmeczky 10, Szabó 7, Terzic 5, Rozán 5, Várbíró 4. Kovács 4, Sütő 2, Veres 1, Szőke, Orbán, Burka, Szeckler.

Rausch Gergő: A döntőben a kanizsai csapat nagy falat volt számunkra, az elzárásos játékuk ellen hatástalan volt a védekezésünk. A következő fordulóig agresszivitásban, határozottságban kell fejlődnünk.

Fiú Regionális Serdülő Bajnokság
Kadett "B"

Kosárlabda Akadémia Pécs "B" - Dombóvári Kosársuli KE 68-47

Dobók: Puskás 16, Scherer 15/9, Herger 10, Dervalics 7, Borsos 5, Tóth 5, Albrecht 5, Bánki 3, Rausch 2, Gergely, Horváth, Flódung.

Edzők: Németh Károly, Zalay Zoltán

Németh Károly: Alapvető hibák és szép megoldások egyaránt jellemezték a mérkőzést. A győzelem sikerült, reméljük, a meccs hasznos alapot ad majd a továbblépéshez.