Hétvégi eredmények a Rátgéber Akadémián

2016. január 19.
Hétvégi eredmények a Rátgéber Akadémián Kadett leány csapatunk közel volt a visszavágáshoz a Sopron ellen, tini csapatunk mérlege egy győzelem-egy vereség, kenguru leány és fiú csapatunk egymás ellen is pályára lépett a hétvégén.
2016.01.17. Pécs

Kiemelt Kadett Leány Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs- Sopron 72-79(14-15,15-32,20-15,23-17)

Ld.: Juhász 25, Tenyér 12, Mándi 8, Hegedűs 9, Vitári 4, Kovács 4, Gulyás 2, Tóth 2.

Imreh Ajtony: Sajnálom a mérkőzés első két negyedét. Az elsőben a támadásuk szervezetlenségét éreztem, a másodikban a védekezésben az elképzeléseink be nem tartását. A harmadik és negyedik negyedben több mint 20 pontos hátrányból jöttünk vissza, ami a tartásunkat mutatja. Nem vagyok elégedetlen, de sajnálom, mert kicsit nagyobb szervezettséggel, több elemmel, a megbeszélték betartásával, győzelmi esélyeink is lehettek volna. Gratulálok a lányoknak, mert a csütörtöki soproni meccsünk után nem volt könnyű talpra állni!

2016.01.17. Budapest
Tini Leány Bajnokság
Vasas Akadémia-Kosárlabda Akadémia Pécs 64-94 (21-21,7-34,16-21,20-18)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 26, Vajdics P 15, Drávecz 19, Vajdics V 8, Lauer 8, Koltai 4, Heckenberger 2, Laczkó 2, Molnár 2, Heinek -, Dely -

Kosárlabda Akadémia Pécs -Sopron 55-108(11-28,19-27,13-32,12-21)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 13, Lauer 12, Vajdics P 8, Drávecz 8, Molnár 4, Vajdics V 3, Dely 2, Koltai 2, Heckenberger 1, Heinek -, Laczkó -

Bekk Zsanett: Azt gondolom, a papírforma szerint alakultak a mérkőzések. Bar kíváncsi lettem volna, ha jól játszunk, mennyire tudjuk megnehezíteni a Sopron dolgát. Csak az a HA ott nem volna...Minden lehetőséget felajánlottunk nekik, hogy könnyű gólokat dobjanak, ők éltek is vele. Sokkal koncentráltabban kell kezdenünk a meccseket, mert így könnyű mérkőzéseket is elveszíthetünk.

01.16 szombat

Kenguru bajnokság 4. forduló

KASI Delfinek "C"- Kosárlabda Akadémia Pécs Leány "B" 33-47

Dobók: Szieberth G. 12, Kocsis D. 12, Molnár Z. 8, Szabó L. 6, Benke L. 4, Fekete L. 3, Jónás M. 1, László A. 1,

Hartung Anita: Kicsit megilletődve kezdtek a lányok, de aztán szépen lassan kezdték felvenni a ritmust, sőt egy idő után már Ők diktálták. Szép egyéni megmozdulásokat is láttunk, és összességben megérdemelt győzelmet arattunk a kaposvári fiúk ellen.

KASI Delfinek "B"- Kosárlabda Akadémia Pécs Leány "B" 20-40

Dobók: Molnár Z.11, Szieberth G. 6, Kocsis D. 5, Szabó L. 5, Fekete L. 5, Csoboth A. 4, Benke L. 3, Lackó V 1.

Hartung Anita: Dupláztunk, így rögtön következett a 2. meccs, ismét egy Kaposvári fiú csapat ellen. A lányok sok hibával játszottak, de küzdöttek, és akaratban felülmúlták az ellenfelet. Csak gratulálni tudok a csapatnak a 2 szép győzelemhez.

01.17 Vasárnap

Kosárlabda Akadémia Pécs Fiú "A"- Kosárlabda Akadémia Pécs Leány "A" 71-30

Dobók: Szieberth G. 8, Simon D. 6, Szűcs A. 5, Martin A. 4, Kohn P. 3, Kis-Tahi V. 1, Molnár Z. 1, Séra Zs. 1, Fekete L. 1,

Hartung Anita: Örültünk, hogy a sok edző mérkőzés után végre élesben is találkozhattunk fiú csapatunkkal. Sajnos a játék minden elemében felülmúltak most minket. Gyorsabbak, pontosabbak voltak és megérdemelten nyertek. Nekünk tanulnunk kell ezekből a meccsekből és megpróbálni bevinni ezt a ritmust az edzésre.

KASI Delfinek- Kosárlabda Akadémia Pécs Leány "A" 56-53

Dobók: Kohn P. 13, Szieberth G. 8, Szűcs A. 8, Simon D. 7, Kis-Tahi V. 6, Martin A. 5, László A. 5, Benke L. 1.

Hartung Anita: A vereség ellenére nagyon büszke vagyok a lányokra. A sok betegség miatt, sokuknak ez volt a 4. meccse a hétvégén és bár a szívük vitte őket, a lábuk már nem annyira. Az első félidőben már 13 ponttal is vezettünk, de sajnos ezt az előnyt nem sikerült megtartanunk. A végére teljesen elfogytunk. Tanulnunk kell belőle és dolgozni tovább!

2016.01.16. Győr

Kiemelt Junior Leány Bajnokság

UNI Győr-Széchenyi KA–PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 71-59 (19-12, 13-14, 23-12, 16-21)

PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs: Sellei 6, Szeitl 10, Szücs 8, Benke 15/6, Séra 8. Csere: Demeter 12, Gyuricza. Vezetőedző: Imreh Ajtony.

Imreh Ajtony: Szkeptikus voltam a meccs előtt, hiszen csütörtökön és vasárnap kadett mérkőzést játszottunk és játszunk – mondta Imreh Ajtony vezetőedző a győri bajnoki után. – Ezért Tenyér Zsófi, Kóbor Gréti, Kovács Kitti és Juhász Dorka nem jöhetett velünk. Zólyomi Karinára több hetes pihenő vár saroksérülése miatt, Scherer Dorka is több hétre kiesett, fáradásos törése van a lábfejében. Demeter Nóra Achilles-ín-sérüléssel szenved, nem edzett egész héten. Emiatt öt egészséges junior játékossal és két kadett korúval, valamint a sérült Demeter Nórával játszottunk. Büszke vagyok a lányokra! Ilyen állapotban is küzdöttek, mentek, és kihozták magukból a maximumot! Köszönöm nekik! Ha végre nem lennének sérültjeink, biztos, hogy többre lennénk képesek, de az a ha, ugye...