Hétvégi mérkőzés összefoglaló

2013. február 11.
Hétvégi mérkőzés összefoglaló Kadett és Kenguru fordulókat rendeztek a hétvégén, csapataink eredményeiről az alábbiakban olvashatnak.
Regionális kadett bajnokság zajlott a Tásiban csütörtökön, ahol Juhász Olivér csapata mérkőzött meg a PVSK együttesével.

Eredmény:

Kosárlabda Akadéma Pécs - PVSK 79 - 35 ( 29:4, 23:11, 17:15, 10:5)
Csapat: Lovász 6, Akaró 4, Galambos 12, Szavai 16, Thán 7 cs.: Kövecs 8, Komlódi 7, Iveszics 2, Kovács 2, Poller 13, Lajos 2, Ács-.
Edző: Juhász Olivér

Juhász: „Az első negyedben jól védekeztünk és támadtunk, aztán hol egyik, hol másik hiányzott, olykor pedig mindkettő. Nem vagyok elégedett!”

Szintén Kadett korosztályban csapatunk Budapestre utazott, ahol 3 pontos győzelmet arattak a Mavrenski-fiúk.

Budapesti Honvéd-Zúglói Sasok - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 80 - 83 (15:25, 23:22, 16:16, 26:20
Csapat: Somogyfoki 23, Pongó 28/12, Osiyemi 10, Marczi 2, Kozári 4 cs.: Mogyorósi 2, Bíró 5/3, Sütő 4, Kucsora 5, Blazsetin-.
Edzők: Ivica Mavrenski, Juhász Olivér.

Mavrenski: „A győzelemnek örülök, mert minden idegenbeli győzelemnek örülni kell ebben a szakaszban. A támadó játékunk pontatlan és fegyelmezetlen volt. A védekezésünk csak helyenként volt elfogadható.”

"B" csapatunk számára nem volt hosszú pihenő, a regionális bajnokságban a bonyhádiakat fogadták és fölényes győzelmet szereztek ellenük.

Kosárlabda Akadémia Pécs"B" - B Beton Bonyhád KSE 78 - 45(17:12, 27:7, 17:11, 17:15)
Csapat: Akaró 10, Galambos 24, Komlódi 7, Poller 2, Szavai 21/3 cs.: Kövecs 4, Oberitter 8, Ács 2, Németh, Iveszics, Kovács-.

Juhász:Mindenben javultunk az előző mérkőzéshez képest, örülök a győzelemnek.”

Kenguru csapatunk Rausch Gergő vezetésével Kaposváron szerepelt, a "Kispárducok" eredményei az alábbiak:
KASI Delfinek – Rátgéber Akadémia Pécsi Kispárducok 53-34
Dobók: Hidegkuti 7, Warta 6, Staubach 6, Miklós 5, Bánki 4, Forczek 2, Pifkó 1, Zoltán 1, Csizmadia 1, Tóth 1, Rátgéber.

Rátgéber Akadémia Pécsi Kispárducok – Fehérvári Darazsak 15-96
Dobók: Hidegkuti 3, Zoltán 3, Bánki 2, Forczek 2, Staubach 2, Csizmadia 2, Pifkó, Rátgéber, Miklós, Tóth.
Edzők: Rausch Gergő, Németh Konrád

Rausch: „Nagyon örülök, hogy a csapatommal a felsőházban folytathattam a küzdelmeket a kenguru bajnokságban! Ilyen ellenfelekkel érdemes játszani, és ezekből a mérkőzésekből tanulhatunk majd rengeteget! Mindkét ellenfelünk gyorsaságban múlt felül minket. Úgy gondolom, hogy a Kaposvár csapatát év végére utolérhetjük, viszont a fehérvári csapat még nagyon messze van.
Köszönjük a szülők támogatását a helyszínen!”

Szentpáli Gergő kenguru csapata Székesfehérváron lépett pályára a helyi "Ugrómókusok" ellen, a Dombóvár elleni mérkőzésre később kerül sor, mivel a dombóváriak a hóhelyzet miatt nem tudtak elutazni Fehérvárra.
A Fehérvár elleni mérkőzés eredménye:

PSN ZRT. Rátgéber Akadémia - Fehérvári Ugrómókusok 54 - 52 (18-12, 15-8, 8-23, 6-5) büntetők: 7:4
Csapat: Zalay Zsombor 17, Grósz Márk 10, Séra Gergely 7, Rausch Bence 6, Csernus Bálint 4, Bauer Brúnó 3, Csonka Zétény 2, Otterbein Gergő 1, Orosz Donát, Mester Ádám, Zalay Botond.
Edző: Szentpáli Gergő.

Szentpáli: „Az első félidei extra játékunk után, a harmadik negyedben egy nagyobb hullámvölgybe kerültünk. Hibáinkat kihasználva ellenfelünk könnyen felzárkózott, és az előnyünk 1 pontra csökkent. A záró negyedben a kiváló védekezésünk mellett, az utolsó percekben támadásban is jó döntéseket hoztunk, így sikerült nyernünk egy rendkívül jó erőkből álló csapat ellen.”

Leány kenguru csapatunk Siófokon vendégeskedett, ahol 2 győzelmet zsebeltek be:
Siókosárka - Rátgéber Akadémia Kenguru Leány 21-71 (4:15, 3:21, 10:12, 4:27)
Csapat: Jáni Johanna 2, Juhász Anetta 2, Pénzes Kíra 5, Frei Adél 6, Szamosi Laura 6, Györpál Eszter 3, Kőhegyi Kata 5, Mészáros Nádja 9, Fekete Fruzsina 9, Tóth Viki 15, Radák Kata, Bodor Anna 9

Rátgéber Akadémia Kenguru Leány - PVSK Phanters 60-36 (12:13, 21:10, 13:9, 14:4)
Csapat: Jáni Johanna 9, Pénzes Kíra 6, Frei Adél, Szamosi Laura, Kőhegyi Kata 7, Vajdics Petra, Mészáros Nádja 4, Fekete Fruzsina 22, Tóth Viki 7, Radák Kata 2, Koltai Anna, Bodor Anna 3
Edzők: Várhalmi-Hujber Éva, Korhetz Szilárd, Csák Máté.

Várhalmi-Hujber: "Mindkét mérkőzésen ki tudtuk használni magassági fölényünket, nagyon jól szedték a lányok a lepattanókat. A támadó lepattanókat azonban nem sikerült mindig kosárra váltani, ezen még javítanunk kell. Védekezésben és támadásban is voltak nagyon biztató egyéni teljesítmények! Gratulálok a lányoknak mindkét győzelemhez!"

Gratulálunk csapatainknak és további sikereket kívánunk!