Hibátlan mérleg: háromból három

2019. augusztus 31.
Hibátlan mérleg: háromból három Izgalmas mérkőzésen 68-61-re nyert junior csapatunk a kiváló erőkből álló Kassa ellen, ezzel pedig veretlenül nyerte meg az I. Fűzy Ákos Emléktornát.
A Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Kassa mérkőzéssel kezdődött az I. Fűzy Ákos Emléktorna második napja, s kifejezetten izgalmas, szoros, nagy csatát vívott a két csapat. Szigorú volt a védekezés mindkét oldalon, ritkán lehetett könnyű ziccert dobni – ezért aztán nem is potyogtak sűrűn a kosarak, az első negyedben összesen csak 24 pont született, épp egyenlő elosztásban. A folytatásban tovább gyűrték egymást a csapatok, s a kassaiaknak jött ki jobban a lépés: 17-24-es állásnál nagyon jókor jött Selcova duplája, nem tudott jobban meglépni az ellenfél. Aztán jött újra Selcova, visszakapaszkodott a pécsi együttes, ám Oborilova bevágott egy hármast, ezzel megint kinyílt az olló.

A nagyszünet után még egy lapáttal rátett Hartung Anita együttese – jó volt látni, hogy hazai pályán, a szépen megtelő lelátók előtt mennyire akarnak nyerni a lányok. Egy szép akció végén Csényi Anna kosarával egyetlen pontra (32-33) zárkózott a Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs, hogy aztán Vojinovic Milica hármasa a gyűrűben landoljon, ezzel a házigazdák átvették a vezetést. Innentől kezdve pedig már nem volt pardon. A harmadik negyed végére tízpontos előnyt harcoltak ki a pécsiek, akik a meccs második felében már nagyon jól, agresszíven játszottak – Selcovának és Vojinovicnak sült a keze, mindketten húsz pont fölé kerültek. Az utolsó néhány percet ugyan még izgalmassá tudták tenni a nagyot küzdő kassaiak, de nem tudták elkerülni a vereséget ezen a színvonalas, jó összecsapáson.
A közönségtől nagy tapsot kaptak a pécsi lányok – megérdemelték!

Mindez azt jelenti, hogy a Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs csapata hibátlan mérleggel, három meccsen aratott három győzelemmel az első helyen zárta az I. Fűzy Ákos Emléktornát.

Hartung Anita: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy rendkívül jó ellenféllel szemben. Örülök annak, hogy van lehetőségünk ilyen meccseket vívni, és így felkészülni az előttünk álló junior szezonra. Gratulálok ellenfelünknek! A harmadik negyedben sikerült a magunk javára fordítanunk a mérkőzést, amikor agresszívebben játszottunk mind védekezésben, mind támadásban.

Daniel Jendrichovsky: – Jól kezdtük a mérkőzést. Tudtuk, hogy ellenfelünk erős, és jól játssza a pick and rollokat, miként azzal is tisztában voltunk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz Vojinovic Milicával és Ilina Selcovával. Előbbit nem is tudtuk megállítani: nagyon fontos volt, amikor a harmadik negyedben zsinórban nyolc pontot szerzett. Örülök, hogy nem adtuk fel a végéig, és bizonyítottuk, hogy mi is tudunk kosárlabdázni.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Kassa 68-61 (12-12, 14-20, 25-9, 17-20)

I. Fűzy Ákos Emléktorna. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia.

Vezette: dr. Szalóky, dr. Szakács.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Kötő 11, Csényi 3, Selcova 24/3, Vojinovic 25/9, Radakovic 3. Csere: Koltai, Drávecz 2, Heckenberger, Solymosi.

Vezetőedző: Hartung Anita.