« vissza a döntő oldalára

Hibátlanul zárta a csoportkört a Vasas Akadémia

2022. május 20.
Hibátlanul zárta a csoportkört a Vasas Akadémia A harmadik mérkőzését is megnyerte a Vasas Akadémia csapata, így hibátlan teljesítménnyel végzett a B csoport élén.

A Kecskemét és a KASI Delfinek után a Honvéd sem tudott ellenállni a Vasasnak. Márkus Attila együttese jól kezdett, 8-0-val indította a meccset, és a vezetést a későbbiekben egyszer sem adta ki a kezéből. A nagyszünetben már 14 pont volt a Honvéd hátránya (47-33), ami nem sok jóval kecsegtetett.

A harmadik negyed aztán mindent eldöntött. Bár a Honvéd visszajött mínusz kettőre, Baráth Titusz duplája után a 24. percben 47-45 volt az állás, a folytatásban zsinórban 12 pontot dobott a Vasas, miközben egyet sem kapott, s újra nagy különbséggel vezetett (59-45). A negyed végére húsz pontra hízott a távolság, ami előrevetítette a Honvéd győzelmét: a vasasos fiúk végül 91-58-as győzelmet arattak, és ezzel megnyerték a csoportjukat.

A mérkőzésen a Honvéd játékosa, Puskás Kadosa dupla-duplázott, 12 pontot és 12 lepattanót szerzett.

Vasas Akadémia A–Budapesti Honvéd SE A 91-58 (24-17, 23-16, 25-14, 19-11)

Vasas Akadémia A: Kovács L. 2, Halasy 27/6, Karda, Korompay 13, Zöldi 16/9. Csere: Maszlag 10, Vadon, Elek D. 2, Müller 6/3, Bükki 6, Imre M. 9/3, Kiss B. Vezetőedző: Márkus Attila. Budapesti Honvéd SE A: Németh 3/3, Baráth 14/6, Kurfis 1, Csoknyai, Puskás 12. Csere: Domján, Zentay, Csermely 2, Albert D. 17/3, Székely, Mészáros 9/3, Körmendi. Vezetőedző: Winkler Áron.

Márkus Attila: – Az elvárásoknak megfelelően igazi rangadót játszottunk a Honvéddal. Az elejétől sikerült kézben tartani a mérkőzést, és a harmadik negyed kisebb hullámvölgye ellenére végig előnyben kosárlabdáztunk. Nagyon nagy teljesítmény ez a csapatunktól, bízom benne, hogy itt nem állunk meg. További sok sikert kívánok a Honvédnak!

Winkler Áron: – Gratulálok a Vasasnak! Köszönöm Losynak, Karesznak és Bandi bának az értékes hozzászólásokat!