« vissza a döntő oldalára

Honvéd-sikerrel indult a serdülő fiú döntő

2022. május 19.
Honvéd-sikerrel indult a serdülő fiú döntő Roppant izgalmas mérkőzéssel indult a serdülő fiú országos döntő a Nemzeti Kosárlabda Akadémián: a jobban hajrázó Budapesti Honvéd végül 84-76-os győzelmet aratott a KASI Delfinek csapata felett.

A fővárosiak kapták el jobban a fonalat a mérkőzés elején, amivel megléptek a 4. percben (10-2), amire egy kaposvári időkérés következett. A somogyiak támadójátéka feljavult ezután, és meccsben tudtak maradni, azonban a Honvéd továbbra is vezetett a negyed végén (19-14).

A második negyedet remekül kezdte a KASI Delfinek csapata, és át is vette a vezetést a 14. percben. Már 9 pont is volt a javukra, úgy tűnt a támadójátékukra nincs válasz, ezt a 31 dobott pontjuk is mutatja. A nagyszünetben így már 40-45-et mutatott az eredményjelző.

Feltüzelt játékosokat láthattunk végig a pályán, óriásit küzdött mind a két csapat. A harmadik negyedben sem dőlt el még semmi, végig fej-fej mellett haladtak a felek. Az eredményjelző 58-62-t mutatott a KASI Delfinek javára a játékrész végén.

Izgalmas utolsó negyedre számíthattunk, egyik csapat se adta könnyen magát. A 37. percben is csak mindössze 3 pont volt a különbség a KASI javára, amit aztán Németh Attila triplája egyenlített ki, így bő egy perccel a vége előtt 76-76 volt az állás. A mérkőzés hajráját a Budapesti Honvéd bírta jobban, a kaposváriak ebben az időszakban már sokat hibáztak, így végül a fővárosiak nyertek 84-76-ra.

A mérkőzés során a Honvédból Puskás Kadosa dupla-duplázott, 14 pontja mellett 15 lepattanót szerzett, a másik oldalon Czeibert Soma 26 ponttal és 18 lepattanóval zárt, Sághy Tamás neve mellé pedig 12 pont és 10 lepattanó került.

Winkler Áron: – Gratulálok a Kaposvárnak a mostani teljesítményükhöz, még nagyobb gratula viszont a saját csapatomnak! Köszönöm azoknak a kollégáknak, akik idén vagy a múltban segítették a játékosok fejlődését, így különösen Stiginek, Brédl Bencének, Sipos Petinek, Ránky tanár úrnak és Papp Tominak!

Dross Zoltán: – Törvényszerű volt a vereségünk, saját magunkat vertük meg az utolsó három percben.

Bp. Honvéd SE A–KASI Delfinek A 84-76 (19-14, 21-31, 18-17, 26-14)

Bp. Honvéd SE A: Baráth 10/6, Kurfis 8, Puskás 14, Németh A. 16/6, Csoknyai 2. Csere: Albert D. 11, Körmendi 2, Mészáros 11/3, Zentay 2, Kiss-Luczai, Székely 2, Csermely 6. Vezetőedző: Winkler Áron. KASI Delfinek A: Szvath, Hevér, Dross 9/3, Gáspár 4, Sághy 12. Csere: Németh Ákos, Kreka 15, Harsányi, Hegedűs 6/6, Németh Áron, Czeibert 26, Oros 4. Vezetőedző: Dross Zoltán.