« vissza a döntő oldalára

Hosszabbításban verte az OSE a Kecskemétet

2022. május 21.
Hosszabbításban verte az OSE a Kecskemétet 15 ponttal is vezetett az Oroszlány, de a Kecskemét hosszabbításra mentette a meccset, amire már kevesebb energiájuk maradt, így az OSE örülhetett. Vasárnap ők játszanak a KASI csapatával az 5. helyért.

A mérkőzés első negyede nem hozott sok pontot (9-8), a csapatok jól védekeztek. A 6. percig kellett várnunk az első értékesített dobásra. Szoros meccsre számíthattunk. Második játékrészben Pap három pontosaival megtudott lépni az Oroszlány, így 28-17-es állásnál mehettek a felek a félidei szünetre.

A második félidő kezdetén újra szoros csatát láthattunk, de a különbség így is nőtt az OSE javára. 15 pontos előnyből várhatták az utolsó játékrészt, de biztosak lehettünk benne, hogy a Kecskemét mindent megfog tenni, hogy ne dőlhessenek hátra. Így is lett, az utolsó percre egy pont volt már csak az előnye az Oroszlánynak. 6,7 másodperccel a vége elött két büntetőt dobhatott Gera Viktor a kecskemétiektől 50-49-es állásnál. Kötélből voltak az idegei és mindkettőt értékesítette, így az oroszlányiak mestere időt kért, hogy instrukciókkal lássa el csapatát az utolsó támadásra. Egy sportszerűtlen hiba után egy büntetőt dobott be Pap, amivel hosszabbításra mentették a mérkőzést (51-51). Jöhetett a ráadás, ahol az oroszlányiak nagyobb lélekjelenléttel játszottak, és győzni tudtak (64-58).

Gurszky Gergő: – Mindenek előtt gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Gratulálok a Kecskeméti Akadémia csapatának is, akik egy pillanatig sem adták fel, és egy ilyen kevés pontos mérkőzésen nagy hátránynak számító különbségről visszajöttek. A hosszabbítás már mindig az idegek harca és vannak olyan játékosaim, akiknek kötélből vannak az idegei. Nagy győzelem ez, egy kis város kis csapatától, de szememben ők a legnagyobbak! Tudom, hogy mennyit dolgoztak ezért a sikerért a srácok, ezért vagyok most nagyon boldog! Gratulálok gyerekek!

Hegedűs Gergely: – Végre egy igazi országos döntőhöz méltó meccset játszottunk. Gratulálok az OSE csapatának, de a sajátomnak is, mert nagyot küzdöttünk!

MVM OSE Lions A – Kecskeméti KA A 64-58 (9-8, 19-9, 17-13, 6-21, 13-7)

MVM OSE Lions A: Czermann 9/3, Kaiser 14, Fekete 5, Vorsléger, Magyar 10/6. Csere: Pap 17/9, Borbáth, Cozma 1, Lazák, Flekenstein, Manner 2, Baráth 6. Vezetőedző: Gurszky Gergő

Kecskeméti KA A: Gera 12, Cserkó, Farkas 4, Elek J. 3/3, Jambrik 15. Csere: Csipak, Benyovszki 6, Asztalos 14, Boda 2, Pavlovics 2, Bibok, Lédeczi. Vezetőedző: Hegedűs Gergely