Hosszabbításban győzött a MAFC

2015. április 17.
Hosszabbításban győzött a MAFC Óriási csatában, hosszabbítás után szenvedett vereséget csapatunk a MAFC-tól, ezzel második helyen végzett a csoportjában.
Kucsora triplájával indult a találkozó, melyre Mócsán is hármassal válaszolt. 7-7-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Osiyemi és Czimer révén 5 pontos vezetést szerzett a Pécs (7-12). A MAFC azonban pillanatokon belül egyenlített, Cserkuti triplájával pedig vezetést is szerzett (15-12). A pécsiek egy 10-0-s fővárosi sorozat után, a 6. percben szerezték következő kosarukat, Bíró Levente góljával pedig egy pontra zárkózott a Rátgéber Akadémia (19-18). A védekezés viszont nem állt össze pécsi oldalon, a MAFC pedig újabb 9-0-s szériát produkált, mellyel már 10 ponttal tartottak előrébb (28-18). Pongó Marcell triplája a legjobbkor jött, Mogyorósi hármasával pedig 5 pontra zárkózott a Pécs (29-24). 27 másodperc volt még vissza a negyedből, melyet a MAFC időkérés után ki is használt, és triplát dobott (32-24). A pécsiek rengeteg, szám szerint 9 személyi hibát jegyezhettek az első negyed után.

A 13. percre elsősorban Mócsán és az extra távoli dobószázalék révén 12 pontos előnyt szerzett a MAFC, 40-27-nél viszont zónára váltott a Rátgéber Akadémia, ami megfogta az Újbudát. A jó védekezés lendületet adott a csapatnak, és egy 10-0-s sorozattal visszajött a meccsbe a Pécs (40-37). Garai Péter időt kért, Mogyorósi viszont szép betöréssel egy pontra csökkentette a hazaiak hátrányát (40-39). Czimernek fújtak sportszerűtlent, Sebestyén büntetői 5 perc MAFC-os kosárcsendet törtek meg. A túloldalon Czimer büntetőzött hibátlanul, de a félidei eredményt Kovács állította be egy középtávolival (44-41).

A második félidő Mócsán 5 pontjával indult (49-41), a Pécs viszont a következő percekben 7-0-t produkált, és ha pontosabban büntetőzik, a vezetést is átvehette volna (49-48). Kucsora Csaba végül a 28. percben egyenlített (50-50), a MAFC időkérése után viszont mindkét oldalon a kulcsemberek hibáztak büntetőket és ziccereket. Ismét Mócsán Bálint lépett elő főszereplővé, duplájával és triplájával 5 pontos előnyt szerzett az Újbuda a negyed végére (55-50).

A feszült hangulatú mérkőzés Boldog büntetőjével folytatódott, majd Kozári István szerzett két pontot (56-52). Boldog újabb büntetőjével 7 pontra növelte a MAFC előnyét, ekkor viszont Kucsora Csaba vette hátára csapatát gyors négy pontjával. Nem véletlenül hangzott el az az edzői instrukció időkérésnél a fővárosiaknál: A 12-est öld meg!” Pápai duplája után újra Kucsora Csaba villant, majd egy védőlepattanó után ismét Kucsora került ziccerbe a palánk alatt, a földre rántották, a földharcban pedig sportszerűtlen hibát kapott. Visszatért a pályára a mindössze 15 perc alatt 4 faultot kapó Osiyemi Adebayo is, de egy szabad labdáért folytatott harcban megkapta 5. hibáját is. 2 perc 38 másodperc volt vissza, Pápai kihagyott büntetői után ismét Kucsora talált utat a gyűrűig (63-60). A felrobbanó Gandhi csarnok előtt Pongó Marcell labdát szerzett és ziccerig vihette, majd Bíró Levente duplájával átvette a vezetést a Pécs (63-66)! Kucsora faultja után Cserkuti nem hibázott a büntetővonalról (65-66). 8,2 másodperccel a vége előtt Ivica Mavrenszki időt kért, 7, 1 volt vissza, mikor Kucsorát faultolta a MAFC. A pécsi 12-es az első büntetőjét dobta be, kétpontos hazai előnynél 3,2 másodperccel a lefújás előtt Czimer Máté is beütötte az ötödik hibáját, Mócsán pedig nem hibázott, ezzel egyenlített a MAFC. Időkérés után Pongó Marcell triplakísérlete lejött, így 67-67-nél következett a hosszabbítás.

Pongó Marcell újabb hármasa lepattant, a túloldalon viszont a kiváló irányító labdát szerzett, melyet szabálytalannak láttak a játékvezetők, így 20 másodperccel a hosszabbítás kezdete után a Rátgéber Akadémia egyik legjobbját veszítette el. A három kulcsjátékosát kipontozódás miatt nélkülöző Pécs innen már nem tudott felállni, egyetlen pontot szerzett, a MAFC a 40 pontig jutó Mócsán Bálint vezetésével 81-68-ra megnyerte a rangadót. Ezzel a MAFC végzett a „B” csoport első helyén, a Rátgéber Akadémia a másodikon, a döntőbe jutásért pedig várhatóan a Vasas Akadémia lesz szombaton az ellenfele.

MAFC-Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 81-68 (32-24, 12-17, 11-9, 12-17, 14-1)

Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Pongó 15/3, Kucsora 19/3, Soós -, Czimer 9, Osiyemi 6 cserék: Tálos 2, Bíró 6, Mogyorósi 6/3, Kozári 5.
Edző: Garai Péter

MAFC: Kovács 4, Mócsán 40/18, Pápai 11, Cserkuti 13/6, Vízvári 6 cserék: Boldog 2, Siklós 3, Sebestyén 2, Jász-, Somkuti-, Mokos-, Iványi-.
Edzők: Ivica Mavrenszki, Jágity Csaba

Ivica Mavrenszki: Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzésre számíthatunk. A végjátékban az én döntésem volt, hogy faultoljunk a három pontos vezetésnél, mert tudtam, hogy ezután ők is faultolni fognak. Mi kihagytuk az egyik büntetőt, ők bedobták, így hosszabbítás lett. 20 másodperccel a hosszabbítás kezdete után igazságtalanul kifújták Pongó Marcellt, innentől már csak egy pontot tudtunk szerezni. Gratulálok a MAFC-nak, végig ők vezettek, de a győzelmet mi engedtük ki a kezünkből.

Garai Péter: Gratulálok a csapatomnak és az ellenfélnek is.