Hosszabbításban vertük a Kecskemétet

2019. december 08.
Hosszabbításban vertük a Kecskemétet Ezt a mérkőzést nehéz lesz überelni a folytatásban: a nagyszünetben vereségre állt Akadémiánk csapata hazai pályán a Kecskemét ellen, a rendes játékidőben büntetőkkel nyerhettünk volna – végül hosszabbításban harcoltuk ki a győzelmet.
Nehéz meccsre számítottunk a Kecskemét ellen, hiszen vendégeink már hét győzelemnél jártak. Tegyük rögtön hozzá, fiatal csapatunknak viszont már tíz volt a mérkőzés előtt, s ennek köszönhetően a tabella éléről vártuk ezt a csatát. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy ott is akarunk maradni.
Az első két negyed alatt aztán kiderült, hogy ez valóban nagy csata lesz. Ellenfelünk megnyerte az első negyedet, majd a másodikat is behúzta, s a nagyszünetben kilenc ponttal vezetett. S ha ez nem lett volna elég, Ivica Mavrenski elveszítette egyik legjobb játékosát, Meleg Gergőt, aki bokasérülés miatt csak tíz percet tölthetett a pályán. Tíz perc alatt tíz pontnál és három lepattanónál tartott, ha mindezt megszorozzuk néggyel…
De szorzás helyett inkább a többieknek kellett rátenniük még egy lapáttal. Sőt, még kettővel. Irtózatos nagy harcot hozott a folytatás, amely során szép lassan, de egyre közelebb kerültünk ellenfelünkhöz. Sőt, az utolsó negyedben már a vezetést is átvettük, és nem sokkal a vége előtt Dobrijevic duplájával 84-80-ra vezettünk. Ám nem tudtunk nyerni a rendes játékidőben, a Kecskemét ugyanis utolért bennünket, Rosic három büntetője közül pedig az első kettő kimaradt a legeslegutolsó pillanatban – még jó, hogy a harmadik a helyére került, így lett 85-85 negyven perc után.
Jöhetett a hosszabbítás, s egy újabb idegőrlő, emberfeletti küzdelem. Benke Krisztiánék azonban megmutatták, hogy helyén van a szívük, hogy van bennük spiritusz: tapasztaltabb ellenfelükkel szemben megnyerték az utolsó etapot, s ennek köszönhetően behúzták ezt a bajnokit is!
Csapatunkban Benke dobta a legtöbb pontot, 19-ig jutott (ebben volt négy hármas is), emellett elcsípett 7 lepattanót, volt 5 szerzett labdája, 5 gólpassza és 6 kiharcolt faultja is.
Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a játékosaimnak, megmutatták, hogy mekkora szívük van! Nem adtuk fel egy pillanatig sem, pedig rengeteg dolog hátráltat bennünket, például sérülések, sorozatterhelés. Ma egy nagyon erős csapat ellen játszottunk, és úgy gondolom, elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, és a szezon első felével is.
Váradi Kornél, a Kecskemét vezetőedzője: – Gratulálok mindkét csapatnak, a Pécsnek a győzelemhez is. A két fiatal U20-as gárda megmutatta, hogyan is lehet egy jó, minőségi meccset játszani, amelyen nüánszok döntöttek. Gyönyörű környezetben csodálatos kosárlabda mérkőzést játszottunk. Remélem, minél több játékossal fogunk majd találkozni az NB I. A-csoportban.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–KTE-Duna Aszfalt – hosszabbítás után – 94-90 (18-22, 21-26, 24-22, 22-15, 9-5)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 13. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 6, Benke 19/12, Rosic 4/3, Meleg 10/3, Dobrijevic 14. Csere: Scherer 16/3, Rátvay 12, Fekete 9/9, Mezei 4, Váits. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.