Hosszabbításos vereség a Vasastól

2015. május 14.
Hosszabbításos vereség a Vasastól A Pécs hosszabbításban maradt alul 73-78-ra a Vasas Akadémia ellen.
Pécsi oldalon Kiss Virág hat pontjával indult a Pécs-Vasas rangadó, melyre a Vasasnál Bernáth és Mérész felelt (6-6). 9-10-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Bernáth és Pusztai könnyű kosarával azonban 5 pontos vezetést szerzett a 6. percben a Vasas, Imreh Ajtony pedig időt kért. Mérész büntetőivel már 9-16-ra vezetett a Vasas, a pécsiek pedig nem tudták bejátszani eredményesen a palánk alá a labdát, ahogy a mérkőzés elején. Róth is betalált, Bázel viszont büntetőkkel lopta közelebb csapatát (11-18). Kiss Virág egy büntetőt értékesített, Aho Martina viszont beütötte 3. faultját Juhász Dorka ellen. Juhász kihagyta, Bernáth viszont hibátlan volt a büntetővonalról, 8 pontra növelve a Vasas előnyét az első negyed végére (12-20).

Mérész kosarával 10 pontra nőtt a Vasas vezetése, de Tenyér betörésével és Kiss Virág duplájával 6 pontra zárkózott a Pécs (16-22). Védekezésben viszont nem javult a házigazda csapat, a Vasas könnyen játszotta üresre jókezű játékosait. Tenyér Zsófiának ráadásul pár másodpercen belül a 3. és 4. faultját is befújták, így a padra kényszerült. Kiss Virág és Szeitl Vanessza villant támadásban (22-26), ám négy pontnál közelebb nem jutott a Pécs ellenfeléhez. A Vasas jól zárt ki, több lepattanót szedtek, mint a magasabb szerkezetű pécsiek, a félidőre pedig 26-34-re vezettek.

Egy perc alatt 4 pontra zárkózott fel Bázel és Kiss kosarával a Rátgéber Akadémia (30-34). A pécsi center büntetőjével 31-34 volt az eredmény, Mérész középtávolija után újra Kiss volt sikeres (33-36). A következő támadásnál ismét sikerült bejátszani a labdát Kiss Virágnak, ezzel már csak egyetlen pont volt a pécsiek hátránya (35-36). Mérészre számíthatott támadásban a Vasas, a Pécs pedig újra a rendkívül harcos Kiss Virágra (37-38), aki 9. pontjánál tartott ebben a negyedben. Kiss Virág pihenőt kapott, Krikler Hanna pedig a padról érkezve utolsó másodperces triplát szerzett, ezzel pedig átvette a vezetést a Pécs (40-38)! Aho Martina szerzett labdából egyenlített, Juhász Dorka viszont szintén az utolsó másodpercben a palánk alól szerzett kosarat. Aho Martina triplával vette vissza az előnyt a Vasasnak, majd 44-47-nél 3 pontos vezetést szerzett a fővárosi gárda. Szeitl Vanessza pontos büntetőivel ismét csak egy pont volt a differencia, 46-47-nél fordulhattak az utolsó negyedre a csapatok.

Mindent bele! – szólt a szép számú pécsi közönség, sok hiba és kapkodás után pedig Juhász Dorka szerezte a negyed első kosarát. Pusztai azonban kettővel válaszolt (48-51). Kiss Virág újabb duplát gyötört be a palánk alól, Tóth azonban középtávolról felet (50-53). Tenyér talált egérutat a gyűrűig, ismét egy pontra zárkóztatva csapatát (52-53), Kiss Virág pedig a vezetést is megszerezte. Dúl azonban könnyű kosarat talált a túloldalon annak ellenére, hogy a pécsiek még csak egyszer faultoltak a negyedben, Imreh Ajtony pedig 54-55-nél időt kért. Juhász Dorka hibátlanul büntetőzött, ezzel átvette a vezetést a Rátgéber Akadémia, Mérész azoban állta a dobópárbajt. Bázel Bianka szintén betalált középtávolról, Bernáth viszont szintén pontos volt. Tenyér Zsófi ismét megszerezte a Pécsnek a vezetést, csapata pedig kivédekezte a Vasas támadását, majd bután eladta a labdát 53 másodperccel a vége előtt. Eördögh Edit időt kért, de csapata szintén kipasszolta a labdát, így 42 másodperccel a vége előtt Imreh Ajtony kért időt a pécsi támadás előtt. Kiss Virág betalált, majd a túloldalon dobás közben faultolta Bernáth Rékát, aki értékesítette mindkét büntetőjét (62-61). 17 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Eördögh Edit faultot kért csapatától, 10 másodpercnél pedig Juhász büntetőzhetett. Az első kimaradt, a második pontos volt, így a Vasas Akadémia is kikérte utolsó idejét 63-61-nél. A Pécs nem használta ki 2 meglévő mezőnyfaultját, Mérész pedig egy középtávolival egyenlített, és hosszabbításra mentette a találkozót (63-63).

Szeitl Vanessza szerezte a hosszabbítás első kosarát, Róth viszont egyből válaszolt. Kiss Virág kosarára Pusztai felelt (67-67). Juhász Dorka ismét megszerezte a vezetést, de a zóna ellen bernáth egyedül maradt, és triplát dobott (69-70). A pécsiek eladott labdájából könnyű kosarat dobott Tóth Dorina, 1.48-cal a vége előtt Imreh Ajtony kért időt (69-72). Pusztai újabb labdát szerzett és indulhatott, ezzel 5 pont lett a Pécs hátránya (69-74). Tenyér ziccere betalált, de a pécsiek hiába szerezték meg, újra eladták a labdát, Pusztai pedig újabb ziccert dobhatott (71-76). Kiss Virág még betalált, de Mérészé volt az utolsó kosár, ezzel pedig 73-78-ra nyert hosszabbításban a Vasas.

Kosárlabda Akadémia Pécs-Vasas Akadémia 73-78 (12-20, 14-14, 20-13, 17-16, 10-15)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Tenyér 10, Tóth-, Bázel 9, Juhász 11, Kiss 34 cserék: Szeitl 6, Krikler 3, Bognár -, Kóbor-.

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Vasas Akadémia: Tóth D. 4, Szórád -, Bernáth 19/3, Mérész 18, Pusztai 22 cserék: Vadász-, Róth 6, Aho 5/3, Dúl 2, Tóth O. 2.

Edző: Eördögh Edit

Imreh Ajtony: Egy elveszített mérkőzést nyertünk meg, majd egy megnyert mérkőzést veszítettünk el. Nem mondhatom azt, hogy nem próbáltunk meg mindent megtenni a győzelemért, de most a szerencse sem a mi oldalunkon állt.

Eördögh Edit: A délelőtti meccsel ellentétben a lányok most maximálisan betartották a taktikai utasításaimat, nagyon bátran játszottak, nagyon büszkék vagyunk rájuk. Ez a győzelem viszont csak akkor ér valamit, ha holnap ugyanilyen szívvel-lélekkel játszunk majd.