Icipicivel több rutinnal legyőzzük az éllovast!

2021. január 28.
Icipicivel több rutinnal legyőzzük az éllovast! Újabb szenzációs mérkőzést játszott felnőtt férfi csapatunk, amelyet egy hajszál, pontosabban egy jól eleresztett tripla választott el attól, hogy legyőzze az NB I. B Piros csoport éllovasát, a Nyíregyházát.

Azt már korábban is bizonyította Akadémiánk csapata ebben az osztályban, hogy bár újonc, senkitől sem kell tartania, bárkivel felveszi a versenyt. Legyőztük oda-vissza a Salgótarjánt, két vállra fektettük a Vasast – ebből kiindulva a listavezető Nyíregyháza elleni siker sem tűnt elképzelhetetlennek. Persze mindenki tisztában volt vele, hogy kemény dió lesz, elvégre ellenfelünk komplett A-csoportos sorral tudott felállni, nem véletlen, hogy 17 bajnokijából 16-os megnyert, s mindössze egyet veszített el.

Most nagyon közel állt ahhoz, hogy meglegyen a második veresége!

Csapatunk ugyanis olyan teljesítményt nyújtott, közel negyven percen át, hogy nem igazán lehetett volna megmondani, melyik együttes a rutinos, minden hájjal megkent, és melyik a zöldfülű. Taktikusan, okosan, jó ritmusban játszottunk, ennek köszönhetően a mérkőzés elejétől eltekintve végig vezettünk. Nem is kevéssel: a második negyed vége előtt 48-30 is állt az eredményjelzőn, de az utolsó előtt is 65-50-re mi mentünk. Az NB I. A-csoportba jutásra legesélyesebb Nyíregyháza ellen volt 15 pontunk!

Tíz perc választott el tehát minket a bravúrtól. Ahogy teltek a percek, folyamatosan lopakodott előre ellenfelünk, de utolérni nem tudott minket, nagyon úgy tűnt, hogy meglesz a győzelem. Mindenki tűkön ült, kézzel fogható volt az izgalom. A fiúk az utolsó erőtartalékaikat is mozgósították, ám így is egyre több hibát vétettek. Mint az utolsó támadásnál: 87-84-es vezetésünknél másodpercek voltak már csak hátra, amikor támadhattak a vendégek. Üvöltött mindenki, hogy „fault, fault!”, s nyilván tudták a pályán a srácok is, hogy ennek kellene következnie, de valahogy senki sem ütött oda. Mokánszki pedig beleállt, és bevágta a triplát…

Hosszabbítás. Ekkor már érezni lehetett, hogy az érzelmileg és fizikálisan kifacsart csapatunk nem fog nyerni. Nem is sikerült, a bajnokesélyes 104-98-ra behúzta a meccset.

De semmi ok a kesergésre, erre a vereségre büszkék lehetnek a fiúk! És persze tanulhatnak belőle: ha egy icipicit több rutinjuk van, ők nyernek!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez! Jó meccset játszottunk, majdnem negyven percen keresztül. Sajnos a rendes játékidő utolsó perceiben elfogyott az erőnk és a koncentrációnk is, a vendégek pedig egy szerencsés dobással kiegyenlítettek. Faultolni akartunk, de nem szabálytalankodott senki… Ez történt. Ezen az úton kell járnunk a folytatásban is, így kell játszanunk, de nem csak a legjobb csapatok ellen, hanem mindenki mással szemben is.

Siska János: – Gratulálok mindkét csapatnak, színvonalas, jó mérkőzést játszottak egymással! Az első félidőben nem találtuk a ritmust az agresszíven védekező és gyorsan támadó hazaiakkal szemben. A második félidő arról szólt, hogy egalizáljunk. A hosszabbításban aztán talán a több rutinunknak köszönhetően nyertük meg a meccset. Sok sikert kívánok a pécsi csapatnak!

Búslakodásra, a sebek nyalogatására nincs idő, dolgozni kell tovább, szombaton ugyanis újabb meccs vár a fiúkra, a TF-BP vendégei leszünk. Az sem lesz könnyebb!

NKA Pécs–Nyíregyháza 98-104 (22-18, 26-13, 17-19, 22-37, 11-17) – hosszabbítás után

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Lados, Benke 5, Scherer 17/3, Kocsis 11, Karavdic 17/9. Csere: Váits 20/6, Gáspár M. 12, Rosic 9/6, Kollár 7/3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Nyíregyháza: Ubilla 29/12, Bazsó 6/3, Kiss B., Mohácsi 16/6, Tóth G. 18. Csere: Bus 15/3, Mokánszki 15/6, Szobi 5/3, Czinger. Vezetőedző: Siska János.