Idegenbeli győzelemmel kezdte az új évet felnőtt férfi csapatunk!

2022. január 07.
Idegenbeli győzelemmel kezdte az új évet felnőtt férfi csapatunk! Nagyon megdolgozott a győzelemért felnőtt férfi csapatunk a TF-BP otthonában, aminek közel harmincpontos siker lett az eredménye. Zsinórban a hatodik bajnokinkat nyertük meg, s ezzel megerősítettük a harmadik helyünket.

Kemény mérkőzésre számítottunk, a házigazdák ugyanis stabilan ott vannak a középmezőnyben, ráadásul az őszi mérkőzésen nagyon megnehezítették a dolgunkat, hatalmasat kellett harcolni a győzelemért. Ezúttal azonban mi indítottuk jól a bajnokit, hiszen megnyertük az első két negyedet, így a nagyszünetben már 15 ponttal, 39-24-re vezettünk. A folytatásban aztán már abszolút a mi akaratunk érvényesült, nem engedtük ki az irányítást a kezünkből, folyamatosan növeltük az előnyünket. Jó volt látni, hogy minden pályára kerülő játékos hozzátette a magáét, mindenki dobott pontot, sokkal több lepattanót szereztünk, mint ellenfelünk (47-27), mindezeknek köszönhetően pedig végül nagy különbséggel, 95-67-re győztünk.

Beák Gábor: – Nem elfelejteni kell ezt a mérkőzést, hanem tanulni belőle! Kicsit a karácsonyi időszakban ragadtunk. Bár az edzések megvoltak, de úgy látszik, hogy a meccsek hiánya nem kedvez nekünk. Az első félidőben pariban voltunk a pécsiekkel, de ott is rengeteget hibáztunk. Megvoltak a pillanatok, amikor átlendülhettünk volna, de ez faultok, rossz döntések, ki nem kényszerített hibák miatt nem történt meg.

Ivica Mavrenski: – Az első félidőben hullámzó volt a játékunk, ami jellemző egy fiatal csapatra. A nagyszünet után próbáltuk kontrollálni a meccs ritmusát, ami sikerült is, hiszen győztünk. Gratulálok a csapatomnak és a legjobbakat kívánom a TF-nek is!

Csapatunk jelenleg a harmadik helyen áll 10 győzelemmel és 4 vereséggel. A következő fordulóban, január 10-én, hétfőn rangadó következik: a második helyezett Jászberényt fogadjuk!

TF-BP–NKA Pécs 67-95 (13-19, 11-20, 23-33, 20-23)

TF-BP: Szántó 17/6, Tichov 11/9, Tóth K. 9, Oroszi 4, Nagy Sz. 12/6. Csere: Bartos 3, Korompai 2, Gémes 3/3, Szücs 6/6, Béres. Vezetőedző: Beák Gábor. NKA Pécs: Bíró L. 19/12, Meszlényi 8/6, Benke 10/6, Rátvay 7, Djordjevic 8. Csere: Kocsis 8, Váits 9, Lados 2, Kollár 9, Scherer 11/3, Kazy 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.