Igazi csapatként, egymást segítve és kiegészítve ért oda a dobogóra kadett csapatunk

2024. május 12.
Igazi csapatként, egymást segítve és kiegészítve ért oda a dobogóra kadett csapatunk Az elődöntős vereségből felállva, könyörtelenül kihasználták a pécsi lányok a Vasas eladott labdáit és hibáit a leány kadett országos döntő bronzmérkőzésén, Meszler Balázs együttese igazi csapatként, egymást segítve és egymást kiegészítve nagyon megérdemelten ért végül oda a dobogóra.

Kecsmárik Olívia büntetőivel indult a bronzmérkőzés, mindkét oldalról egymás után jöttek a pontok, majd egy nagyszerű támadást követően Kecsmárik távolról is eredményes volt (7-5). Irányítónk második tripláját követően elhúztunk 6 ponttal, a Vasas időt kért. 1 perccel az első játékrész vége előtt Kovács Nóra 10 pontra növelte az előnyünket, amit Gerber Luca 12-re módosított a negyed végére (23-11).

Jobban kezdte a második játékrészt a Vasas, 27-20-nál Meszler Balázs kért időt. Kemény csapatmunkával 7-ről 13 pontra növeltük az előnyünket, majd percekig nem esett kosár. 10-1-es pécsi menetelést követően a Vasas vezetőedzője ismét rendezte csapata sorait. Kovács Nóra remekül vette észre a lehetőségeket, az első félidőben 4 gólpassznál és 3 lepattanónál járt. Josepovits Kinga keze az utolsó másodpercekben sem remegett meg, nagyon jól büntetőzött, két értékesített találatával magabiztos, 20 pontos vezetéssel mehettünk a nagyszünetre (43-23).

Kicsit bealudtunk a második félidő elején, Meszler Balázs időkéréssel igyekezett jótanácsokkal ellátni a lányokat. Vezetőedzőnk rotálni is tudta csapatát a harmadik negyedben. Puskás Lili és Tálosi Gréta is jól mozogtak a palánk alatt, fontos lepattanókat szedtek és értékes gólpasszokat adtak társaiknak. Ugyan 4 ponttal megnyerte a játékrészt a fővárosi gárda, még így is 16 pontos előnnyel vághattunk neki az utolsó 10 percnek. 6 és fél perccel a bronzcsata vége előtt 11 pontra csökkent a különbség, Meszler Balázs ismét időt kért, majd Josepovits Kinga (aki végül 23 ponttal, 14 lepattanóval és 41-es VAL-mtuatóval zárt) percei következtek, zsinórban 10 ponttal tért vissza a pályára. Innentől már nem volt veszélyben a bronzérem, nagyon megérdemelten akasztották Akadémiánk játékosai nyakába az érmeket.

Meszler Balázs: - Nagyon-nagy szónak tartom, hogy a tegnapi vereségből fel tudtunk állni. Egy nagyon erős és jó csapattól kaptunk ki, de nagyon sok hiányérzetem volt a tegnapi napon. Ma ezt kárpótolták a lányok, mert nagyon jó csapatjátékkal és igazi csapatként küzdve nyerték meg ezt a bronzérmet, úgyhogy nagyon-nagyon szívből gratulálok nekik.

NKA Pécs/A -Vasas Akadémia/A 78-57 (23-11, 20-12, 16-20, 19-14)

NKA Pécs/A: Josepovits 23, Kecsmárik O. 17, Kovács 9, Gerber 7, Tálosi 6, Badovic 6, Novreczky 4, Puskás 4, Ikládi 2, Reigl, Kövecs, Mester. Vezetőedző: Meszler Balázs

Vasas Akadémia/A: Mayr 17, Csercsa 11, Bori 11, Dévai 9, Kárpáthegyi L. 3, Tóth F. 2, Marton 2, Pácza 1, Horváth 1, Karli, Ács-Sánta, Galavits. Vezetőedző: Nenad Markovic

Fotó: Somodi Gábor / KSC Szekszard