Igazi csapatmunkának köszönhető a Vasas elleni siker!

2022. március 01.
Igazi csapatmunkának köszönhető a Vasas elleni siker! Nagyon jó teljesítményt nyújtott, végig nyomás alatt tartotta ellenfelét kadett leány U16-os csapatunk, amely egy híján harminc ponttal nyert a Vasas vendégeként.

A kiemelt kadett bajnokság rájátszásában a Piros csoportban találkozott egymással a két csapat. Nagyszerűen kezdtünk, az első öt percben remekül védekeztek a lányok, 1-14-nél jött is a hazai időkérés. Továbbra is nagy lendületben maradtunk, igyekeztünk a védekezésünk agresszivitását fenntartani, így 18 pontos előnnyel zártuk az első félidőt (26-44).

A harmadik negyedet is nagy energiával kezdtük, abszolút a mi akaratunk érvényesült, remekül tördeltük a Vasas támadójátékát, így a negyed végére közel 30 ponttal vezettünk. Az utolsó felvonás már kiegyenlítettebb játékot hozott, de ezt a tíz percet is megnyertük – mindenki sok játéklehetőséget kapott, és mindenki hozzá tudott tenni a nagyarányú győzelemhez.

Csapatunkból többen is jól játszottak, de az egész mezőnyből kiemelkedett Árvai Noémi teljesítménye, aki dupla-duplázott, 18 pontot dobott és leszedett 10 lepattanót, valamint 6 szerzett labdája mellett kiosztott 3 blokkot – 35-ös VAL-mutatóval zárt.

Eördögh Edit: – A remek kezdés megalapozta a nagyarányú győzelmet, igazi csapatmunka eredménye a közel harmincpontos siker! Voltak hullámvölgyek a játékunkban, de nagy nyomás alatt tudtuk tartani ellenfelünket, és sok hibára kényszerítettük őket. Nagyon motiváltan és nagy energiával játszottunk, minden mutatóban a Vasas fölé tudtunk nőni. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!

Vasas Akadémia A–NKA Pécs U16 56-85 (10-24, 16-20, 15-25, 15-16)

NKA Pécs U16: Rátkai 8, Küllős 16, Szakolczi 9, Halmágyi Kitti 12, Árvai 18/3. Csere: Piukovits 6, Subotic, Bercsi 6, Bikicki 6, Bojtár Bettina 4, Felső, Kropp A. Vezetőedző: Eördögh Edit.