Igazi rangadót vívtunk a Honvéddal

2021. március 14.
Igazi rangadót vívtunk a Honvéddal A harmadik és az első helyezett találkozott egymással az NKA Pécs és a Bp. Honvéd SE U20-as bajnokin, s a szoros csata végén az éllovas örülhetett.

Igazi rangadó várt U20-as csapatunkra a felnőtt bajnoki után, hiszen ebben a korosztályban a Honvéd áll a tabella élén, mi pedig a harmadik helyen. Ennek megfelelően színvonalas, nagy csatát hozott a mérkőzés, amely a nagyszünetig abszolút kiegyenlített volt, két negyed után 37-39 állt az eredményjelzőn. A folytatást jól kezdtük, Fülöp Zsombor triplájával a 24. percben 49-44-re mi vezettünk, ám utána elveszítettük a fonalat, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és megléptek 11 ponttal (53-64). Az utolsó felvonásban már hiába tettünk meg mindent a győzelemért, csak közel tudtunk kerülni (62-65), fordítanunk nem sikerült.

Sértő Ádám: – Gratulálok a Honvédnak a győzelemhez! Úgy gondolom, hogy rangadóhoz méltó mérkőzést játszott a két csapat egymással. A harmadik negyed végén és a negyedik elején volt egy kisebb rövidzárlatunk, amit ellenfelünk kihasznált. Szeretnék gratulálni a mi srácainknak is, mert ami bennük volt, azt mind kiadták magukból! Sok sikert kívánok a Honvédnak a folytatásra!

NKA Pécs U20–Bp. Honvéd SE U20 73-80 (22-21, 15-18, 16-25, 20-16)

Fiú NB I. B Piros csoport U20. NKA Pécs U20: Váits 7, Fülöp Zs. 9/6, Benke 20/6, Scherer 15/3, Fekete 2. Csere: Rosic 10/3, Herger 8, Molnár 2, Kollár, Séra. Vezetőedző: Sértő Ádám.