Ilyen kemény meccsek kellenek!

2019. december 10.
Ilyen kemény meccsek kellenek! Két nagyon erős szlovén ellenféllel találkozott Akadémiánk kadett leány „B” csapata a nemzetközi porondon, a WABA Ligában.
A sorsolás alaposan feladta a leckét a Szentpáli Gergő és Vilipics-Kmézics Daliborka által vezetett csapatunknak, hiszen szinte pihenő nélkül, tizenöt perces szünetet követően kellett lejátszania a két meccset. Ezt természetesen megérezték a lányok, akik a második meccset már nem tudták megnyerni, ugyanakkor a lényeg: mindkettőn kiadtak magukból mindent, tudásuk legjavát nyújtották.
Szentpáli Gergő: – Büszkék vagyunk a lányokra, mert hatalmasat küzdöttek mind a két mérkőzésen. Az ilyen nemzetközi meccsekből tudunk rengeteget tanulni és fejlődni, ezért ilyen hozzáállással kell a következő fordulókban is játszanunk.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”–Cinkarna Celje (szlovén) 62-59 (17-14, 16-21, 17-8, 12-16)
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”: Varga 8/3, Kohn 4, Szűcs 12, Karácsonyi-Domány 4, Simon D. 4. Csere: Martin A. 2, Küllős 19/3, Fekete 4, Jónás 2, László A. 2, Morshauzer, Menyhért. Edzők: Szentpáli Gergő, Vilipics-Kmézics Daliborka.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”–Pro Bit Konjice (szlovén) 62-70 (15-12, 21-18, 14-25, 12-15)
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „B”: Varga 19/3, Kohn 19, Szűcs 6/3, Karácsonyi-Domány, Simon D. Csere: Séra 5/3, Küllős 7, Pusztai 2, Fekete, Jónás 2, László A. 1, Menyhért 1. Edzők: Szentpáli Gergő, Vilipics-Kmézics Daliborka.