Jó meccsen győztünk a Paks ellen

2021. március 15.
Jó meccsen győztünk a Paks ellen Az első és a második helyezett találkozott egymással az NKA Pécs A–Atomerőmű SE A kadett fiú bajnokin, amelyet végül a tabella élén álló csapatunk 12 ponttal megnyert.

Nagy csatát hozott a mérkőzés, így volt ez rendjén. Az első két negyedben meg tudtunk lépni a vendégektől, 11 pontos előnyre tettünk szert a nagyszünetig (46-35), ám a harmadik felvonásban faragott hátrányából a Paks. Csapatunk azonban jól reagált, megnyerte az utolsó negyedet, s végül nagyon értékes győzelemnek örülhetett.

Csapatunkban Árva-File Balázs dupla-duplázott, 25 pontja mellett 16 lepattanót szerzett, 44-es VAL-mutatót produkált.

Branislav Jemc: – Jó mérkőzést játszottunk a Paks ellen, gratulálok a győzelemhez a fiúknak! Ellenfelünk végig keményen védekezett egész pályán, ami néha gondot okozott nekünk, s emiatt voltak buta eladott labdáink. A jó védekezésünknek köszönhetően voltak olyan periódusok, amikor meg tudtunk lépni a vendégektől. Ki szeretném emelni Árva-File Balázs kiváló védőmunkáját, amivel nulla ponton tartotta a Paks legjobb játékosát, továbbá támadásban megadta a ritmust az egész csapatnak.

NKA Pécs A–Atomerőmű SE A 81-69 (21-16, 25-19, 18-20, 17-14)

Kadett fiú bajnokság. NKA Pécs A: Bor 3/3, Árva-File 25/3, Korszunszkij 11, Fonyó 15, Antal D. 15. Csere: Szita 5/3, Boljos 3/3, Balázs B. 4, Pap, Jolsvai. Vezetőedző: Branislav Jemc.